Spotkanie z autorką oraz bohaterami książki „Wybudzenia”
04 lutego 2017 | 20:08 | Reklama, am / mz | Warszawa Ⓒ Ⓟ
Wydawnictwo Fronda zaprasza, na spotkanie z autorką oraz bohaterami książki „Wybudzenia” Katarzyny Pinkosz (Wydawnictwo Eureka 2017), które odbędzie się 6 lutego 2017 r. (poniedziałek) godz. 18.00 w Domu Literatury, ul. Krakowskie Przedmieście 87/89 w Warszawie. Spotkanie poprowadzi Pani Małgorzata Wiśniewska.
Udział w spotkaniu wezmą m. in.:
– prof. Andrzej Czyżewski – z Katedry Systemów Multimedialnych Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej, twórca Cyber Oka,
– dr Łukasz Grabarczyk – dyrektor ds. medycznych Kliniki Neurochirurgii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie,
– dr Andrzej Lach – dyrektor Kliniki Budzik w Warszawie,
– Andrzej Goliszek i Anna Krzysztofowicz– Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?”,
– Justyna Jasińska i Agnieszka Mirończuk – Mazanowska – Fundacja „Światło”,
– osoby wybudzone ze śpiączki: Pan Dawid Jetke z mamą Bożeną i Pani Agnieszka Terlecka,
– rodziny osób będących w trakcie wybudzania: Agnieszki Holki, Mariusza Wachowicza, Julki Kowalczyk,
– autorka książki Pani Katarzyna Pinkosz.
Książka „Wybudzenia” to niezwykłe rozmowy z ludźmi, którzy wybudzili się ze śpiączki i z tymi, którzy przeciągają śpiących na „naszą” stronę, to pytania o sens życia, jego wartość i o to, kiedy rzeczywiście jest jego koniec. To również rozmowy o transplantologii.
Dobór rozmówców spowodował, że z treści książki wyłania się głęboka analiza wyjątkowo trudnego tematu – życia i śmierci.
W książce znalazły się historie dziesięciu osób „dotkniętych” śpiączką, oraz poruszające rozmowy z Ewą Błaszczyk, prof. Wojciechem Maksymowiczem, prof. Janem Talarem, prof. Andrzejem Czyżewskim, dr. Andrzejem Lachem, dr. Robertem Beclerem, Jadwigą Mirończuk.
„Wybudzenia” to poruszające historie osób, które wyszły ze śpiączki i tych, którzy nadal o to walczą, tak jak Ola – córka Ewy Błaszczyk. Połowa osób nazywanych czasem „roślinami” czuje, widzi, słyszy. Gdzie są, kiedy wydaje się, że „tu” ich nie ma?
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.