Rzeszowskie Kaziuki po raz osiemnasty
06 marca 2017 | 10:31 | tn | Rzeszów Ⓒ Ⓟ
Ten, kto służy z miłością nadaje wartość swojemu życiu – mówił ks. Piotr Potyrała podczas Rzeszowskich Kaziuków. 5 marca br. Caritas diecezji rzeszowskiej już po raz osiemnasty zorganizowała akcję wsparcia dla młodzieży polskiej ze Wschodu.
Rzeszowskie Kaziuki są inspirowane wileńską tradycją skupioną wokół osoby św. Kazimierza Królewicza. Celem jarmarku zorganizowanego przez Caritas jest wsparcie polskiej młodzieży ze Wschodu studiującej w Rzeszowie. Co roku piekarze i cukiernicy przygotowują piernikowe i czekoladowe serca oraz obwarzanki i precle. Młodzież z szkolnych kół Caritas sprzedaje serca w rzeszowskich parafiach. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest dla studentów polskiego pochodzenia ze Wschodu.
„Kaziukowej” Mszy św. w kościele św. Krzyża w Rzeszowie przewodniczył bp Kazimierz Górny – solenizant. W koncelebrze uczestniczyli m.in.: ks. Wiesław Szurek – wikariusz biskupi ds. stałej formacji kapłanów i ks. Stanisław Słowik – dyrektor rzeszowskiej Caritas.
Homilię wygłosił ks. Piotr Potyrała – zastępca dyrektora Caritas diecezji rzeszowskiej. Zwrócił on uwagę na służbę, która jest wpisana w etos chrześcijański. Duchowny przypomniał, że służba zawsze jest równoznaczna z bezinteresownym poświęceniem się jakiejś ważnej sprawie. I choć współczesny świat odrzuca służbę, ten kto służy z miłością nadaje wartość swojemu życiu. Słowa o służbie kaznodzieja odniósł także do św. Kazimierza Królewicza oraz do posługi w diecezji rzeszowskiej bp. Kazimierza Górnego.
Po Mszy św. studenci ze Wschodu przedstawili program artystyczny o św. Kazimierzu.
Ostatnim punktem Rzeszowskich Kaziuków było spotkanie w auli kurii diecezjalnej w Rzeszowie, gdzie osoby indywidualne i przedstawiciele różnych organizacji, ruchów i stowarzyszeń złożyli bp. Kazimierzowi imieninowe życzenia.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.