Szczecin: „24 h dla Pana”
25 marca 2017 | 12:10 | pk | Szczecin Ⓒ Ⓟ
Drogą Krzyżową z rozważaniami ze Światowych Dni Młodzieży zakończyło się nocne czuwanie w szczecińskiej katedrze w ramach papieskiej akcji „24 godziny dla Pana” i w wigilię Zwiastowania Pańskiego. Od godziny 21 młodzi adorowali Najświętszy Sakrament, o północy uczestniczyli w mszy św. której przewodniczył abp Andrzej Dzięga.
– Gdy mówimy czuwanie, to nie tylko jest to praca intelektu, rozważanie Bożych dróg, Bożego słowa, ale to jest pogłębione wejście w tajemnicę Pana – podkreślał w homilii metropolita szczecińsko-kamieński. – To jest szukanie myśli Pana, szukanie woli Pana, o co Bogu chodzi i co Bóg chce mi powiedzieć. Nie to co ja sam rozważam, analizuję, do czego dochodzę.
W trakcie liturgii część osób podjęła się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przed trzecią w nocy młodzież uczestniczyła w Drodze Krzyżowej.
W czuwaniu uczestniczyły grupy z trzech diecezji: archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, a także sąsiednich diecezji: koszalińsko-kołobrzeskiej i zielonogórsko-gorzowskiej.Sobota to także dzień 25-lecia metropolii szczecińsko-kamieńskiej.
– Przyjechaliśmy z grupą siedmioosobową z Mieszkowic, żeby zbliżyć się do Jezusa, bo lubimy z nim przebywać – dodaje młody chłopak, który był w katedrze z grupą przyjaciół z parafii pw. Przemienienia Pańskiego.
– Czuwania w Szczecinie odbywają się od wielu lat, ale na początku to była garstka osób. Teraz, szczególnie po Światowych Dniach Młodzieży, gromadzimy się w wielkiej grupie. Dlatego wydaje mi się, że nauka papieża Franciszka wydaje owoce – uważa siostra Józefa ze Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża ze Szczecina, które przygotowały czuwanie.
Spowiedź i modlitewne czuwanie potrwa w katedrze do 18. Do czasu uroczystej mszy św. z udziałem biskupów całej metropolii w rocznicę jej powstania.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.