Bp Lityński: Jesteśmy zaproszeni do dzielenia się trudem życia i tej drogi z Jezusem
08 kwietnia 2017 | 12:42 | kk | Zielona Góra Ⓒ Ⓟ
„Jesteśmy zaproszeni do dzielenia się trudem życia i tej drogi z Jezusem” – powiedział bp Tadeusz Lityński do uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która rozpoczęła się 7 kwietnia wieczorem w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze.
W zeszłym roku w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej wyruszyła tylko jedna Ekstremalna Droga Krzyżowa z Zielonej Góry pod figurę Chrystusa Króla w Świebodzinie. W tym roku pątnicy, w piątek przed Niedzielą Palmową, wyruszyli w różnych kierunkach z Gorzowa Wlkp., Rokitna, Słońska, Sulęcina, Świebodzina, Łagowa, Głogowa i Zielonej Góry.
Wciąż powstają nowe trasy. W parafii pw. św. Stanisława Kostki początek miały dwie trasy. Jedna, podobnie jak w roku ubiegłym, wiodła do figury Chrystusa Króla w Świebodzinie, a druga na Górę Świętej Anny k. Głogowa.
Na te dwie trasy zapisały się łącznie 330 osoby. Wszyscy spotkali się najpierw na Mszy św. w kościele pw. św. Stanisława Kostki. Przewodniczył jej bp Tadeusz Lityński.
– Drodzy uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej decydując się na te drogę proszę, abyście wzbudzili sobie w sercu pragnienie, wewnętrzne nastawienie. Jakakolwiek nie byłaby to smutna czy radosna sprawa powierzcie ją Panu. Nie jesteście sami! Jesteśmy u progu tej drogi zaproszeni do dzielenia się trudem życia i tej drogi z Jezusem. Gdy będzie ciężko, a może wyraźnie trudno i powiecie sobie dość, to złóżcie ten ciężar w Boże ręce – mówił w homilii biskup.
Pasterz diecezji zauważył, że EDK to wejście w przestrzeń życia z Jezusem. – A to daje nadzieję na zmianę, na pokrzepienie, bo to Jezus powiedział: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” – mówił bp Lityński i kontynuował: – Idąc za chwilę, podejmując wyzwanie w skupieniu, determinacji będziemy szli w kierunku przekraczania siebie. Dzisiaj może wiem, kim jestem i wiele mógłbym powiedzieć o sobie, ale nie wiem teraz, kim mogę się stać. Rozważanie tej drogi może mi w tym pomóc. Życiowy przełom to nie tylko słuchanie, ale to też zaangażowanie umysłu, woli, uczuć, siły mięśni, ale nade wszystko bliskości Jezusa.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.