Łucja z Fatimy i jej kuzyni
09 maja 2017 | 09:13 | Reklama, ms / wer Ⓒ Ⓟ
Lektura tej książki przywołuje w mojej pamięci szczęśliwe popołudnia spędzone w jej towarzystwie oraz długie, prowadzone niejednego lata rozmowy. (…) Wiele jest ciekawych opowieści, które dobrze obrazują osobowość siostry Łucji, łączącą w sobie pogodne usposobienie, szczodrość i głębokie uduchowienie. Przez długie lata jednym z jej licznych zajęć w gronie karmelitanek było wytwarzanie różańców, które następnie przesyłała w olbrzymiej ilości do Rzymu. Bardzo lubił je Jan Paweł II, który obdarowywał nimi różnych odwiedzających go gości. Podczas mojej wizyty 15 sierpnia 1999 roku, na kilka miesięcy przed ogłoszoną już beatyfikacją jej kuzynów Franciszka i Hiacynty, rozmawialiśmy o przygotowaniach do obchodów. Łucja z przekonaniem poprosiła mnie, żebym poinformował papieża Jana Pawła II, iż ceremonia powinna odbyć się nie w Rzymie, lecz w Fatimie. Dodała również bez wahania, że jeżeli papież nie przyjedzie do Fatimy, zaprzestanie wysyłania mu różańców – kardynał José Saraiva Martins.
Nikt nie wie ile razy Matka Boża objawiła się Łucji. Wiemy jednak, że wszystko rozpoczęło się od uśmiechu dostrzeżonego na wizerunku Matki Bożej w 1913 roku i zakończyło się Jej łzami w 2003 roku. Obydwie wizje ukazały to co najistotniejsze w przesłaniu z Fatimy. Matka Boża, która uśmiecha się, bo nas kocha. Z naszego powodu roni także wiele łez. Co możemy z tym zrobić?
Miliony wiernych odwiedzają kaplicę w Fatimie. A dzięki przesłaniu przekazanemu trójce pastuszków przez Najświętszą Matkę, kolejne miliony zostały odmienione. Stopniowo świat zdał sobie sprawę z wielkiej wagi objawień we współczesnych czasach.
Najnowsza książka autorstwa Joao César das Neves, „Łucja z Fatimy i jej kuzyni” stanowi doskonałą okazję do poznania i zrozumienia istoty tajemnic fatimskich objawień. W niezwykle rzetelny sposób przedstawia życiorys siostry Łucji, która została orędowniczką Matki Bożej, a także głębokie świadectwa wiary jej kuzynów Hiacynty i Franciszka.
Autor, historyk, profesor Neves chce abyśmy lepiej zrozumieli wagę i istotę fatimskich objawień. Dlatego też, w pierwszym z trzech rozdziałów, dzieli się z nami rysem historycznym oraz charakterystyką społeczeństwa Portugalii w czasach pierwszych objawień. Pisze z jakiego powodu, Maryja na powierników swoich tajemnic wybrała akurat trzech małych pastuszków z Aliustrel. Druga część poświęcona jest wydarzeniom, które miały miejsce 100 lat temu. Autor z dbałością o szczegóły opisuje wszystkie objawienia. Trzeci rozdział to spotkanie ze świadkami – Franciszkiem, Hiacyntą oraz Łucją. Przedstawiony jest w nim wizerunek każdego z pastuszków, obraz ich niezwykłej wiary i oddanie dla Maryi.
Kup książkę Wydawnictwa Edycja Świętego Pawła
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.