Papież w Genui
27 maja 2017 | 10:18 | Genua / RV / bd Ⓒ Ⓟ
W sobotę 27 maja br. papież Franciszek odwiedził Genuę. Tamtejsza wspólnota oczekiwała go z radością i nadzieją, że Ojciec Święty tchnie w nich ducha misyjnego.
Kard. Angelo Bagnasco podkreślił, iż jest to wspólnota dyskretna, tak jak charakter Genueńczyków, ale także pracowita i pragnąca być blisko ludzi, bez narzucania się czy rozgłosu, po prostu działająca. Zaznaczył, iż od papieża odczekują jego słów i gestów, to wystarczy, aby patrzeć w przyszłość. Genueńczycy chcą być blisko Ojca Świętego. Mają także nadzieję, że tchnie w nich ducha misyjnego.
Czytaj także: Franciszek zadzwonił do chorych dzieci
„Oczekujemy tego, bo misyjność jest częścią Kościoła. Albo Kościół jest misyjny, albo nie jest sobą – powiedział kard. Angelo Bagnasco. Ponadto, w tym roku, jako owoc zeszłorocznego Kongresu eucharystycznego, podjęliśmy szczególną inicjatywę misyjną: «Misja młodych dla młodych». Około stu młodych Genueńczyków przygotowuje się do misji, aby głosić Ewangelię w różnych środowiskach – na uniwersytetach, w szkołach i pracy, w czasie wolnym, podczas zajęć sportowych – właśnie młodym. Powiedzielibyśmy, misje dla określonej grupy społecznej. To już się dzieję, zobaczymy, jakie będą rezultaty” – powiedział Radiu Watykańskiemu metropolita Genui.
Odnosząc się do kwestii migrantów, zwrócił uwagę, że w samych tylko strukturach kościelnych przyjęto ich prawie 300. Nie ograniczamy się do samego tylko przyjęcia, ale pomagamy też w integracji poprzez naukę języka czy zawodu – dodał kard. Bagnasco.
Czytaj także [relacja z papieskiej wizyty]:
Franciszek upomniał się w Genui o godność pracy
Spotkanie z kapłanami i osobami życia konsekrowanego
Papież do młodych: miejcie serce marynarza, odważne i sięgające daleko
Papież w szpitalu: najtrudniej zaakceptować cierpienie dzieci
Franciszek na Mszy: niestrudzenie przybliżajmy ziemię do nieba
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.