Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów: ulicami Polańczyka przeszła Droga Krzyżowa
22 lipca 2017 | 10:40 | pab | Polańczyk Ⓒ Ⓟ
Ulicami Polańczyka przeszła w piątek wieczorem Droga Krzyżowa. Rozważaniom towarzyszyły obrazy–pantomimy, łączące sytuacje współczesne z inscenizacjami stacji Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo odbyło się w ramach Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów (WEB).
Trasa wiodła z kościoła parafialnego – Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości – do kaplicy zdrojowej, w pobliżu której znajduje się kilka sanatoriów. Każdą stację obrazowały nieme scenki, ukazujące jednocześnie sceny z drogi krzyżowej Jezusa i jej wersje uwspółcześnione. Rozważania i scenki przygotował oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z parafii Besko.
Sobota jest przedostatnim dniem Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów. Podobnie jak w piątek, będzie się ona odbywać na zaporze solińskiej. Wieczorem natomiast w amfiteatrze w Polańczyku odbędzie się koncert zespołu Bankruci.
Akcję zakończy w niedzielę Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości pod przewodnictwem abp. Adama Szala.
Polańczyk to miejscowość sanatoryjno-uzdrowiskowa położona w samym środku Bieszczad nad wodami Zalewu Solińskiego. Zabytkowy kościół Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości został wybudowany w 1907 r. jako cerkiew. W środku znajduje się cudowna ikona Matki Bożej z Dzieciątkiem zwana Matką Bożą Łopieńską pochodząca z pierwszej połowy XVII w. przeniesiona tu z cerkwi w Łopience w 1949 r. Korony do obrazu poświęcił papież Jan Paweł II w czasie pielgrzymki do Polski w 1999 r. Istniejąca parafia nosi wezwanie NMP Królowej Polski.
Wakacyjną Ewangelizację Bieszczadów koordynuje Szkoła Nowej Ewangelizacji Św. Jakuba Apostoła oraz Katolickie Stowarzyszenie „Unum”. Włączają się w nią inne ruchy i stowarzyszenia katolickie działające na terenie archidiecezji przemyskiej.
Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Katolicka Agencja Informacyjna.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.