Diecezja włocławska włącza się w akcję „Różaniec do granic”
03 października 2017 | 16:31 | ks. jg | Włocławek Ⓒ Ⓟ
Wyjazd grup na granice kraju oraz diecezjalne spotkanie parafialnych Kół Żywego Różańca w Świnicach Warckich – sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Siostry Faustyny Kowalskiej to formy włączenia się diecezji włocławskiej w inicjatywę „Różaniec do granic” organizowana w Polsce 7 października br.
Z poszczególnych parafii przedstawiciele diecezji włocławskiej udadzą się, aby stanąć na granicach kraju i otoczyć Polskę siłą modlitwy różańcowej.
„Ta inicjatywa, choć jednodniowa i symboliczna, pomaga nam lepiej sobie uświadomić Boże nawoływanie, ukierunkować nas wewnętrznie, abyśmy duchem tej inicjatywy, jak i zeszłorocznej Wielkiej Pokuty, żyli nie tylko w najbliższą sobotę, ale na co dzień” – mówi Jacek Bargielski, lider Forum Ewangelizacji Diecezji Włocławskiej, który wraz z 50-osobową grupą z Włocławka wybiera się do Gronowa przy Obwodzie Kaliningradzkim.
Jak dodaje, „symbolicznie udajemy się do parafii przy granicy z obwodem kaliningradzkim, gdzie znajduje się m.in. największy skład broni jądrowej przy granicach Polski, a wojskowe siły konwencjonalne wielokrotnie przewyższają liczebnie wszystko czym dysponuje nasz kraj. Chcemy szczególnie otoczyć to właśnie miejsce naszą modlitwą”.
Jak wyjaśnia, „uczestniczymy w tym wydarzeniu, ponieważ jesteśmy świadomi, że zagrożenia przekraczają nasze siły niewspółmiernie, ale pamiętamy o Bożej obietnicy. W pamięci mamy też słowa Sługi Bożego Kardynała Augusta Hlonda: Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą i wielką miłością bliźniego i Różańcem”.
Z inicjatywy biskupa włocławskiego Wiesława Meringa 7 października, spotykające się w Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich po raz czternasty na diecezjalnym kongresie Koła Żywego Różańca duchowo włączą się w ogólnopolską inicjatywę. W miejscu, z którego wyszła iskra Miłosierdzia, diecezja włocławska włączy się w modlitwę wzdłuż granic Polski. Różaniec, którym będą się modlić diecezjanie w czasie procesji z relikwiami siostry Faustyny, będzie odmawiany w duchowej łączności ze zgromadzonymi na granicach naszego kraju.
O godz. 10 wyruszy procesja z domu rodzinnego Apostołki Miłosierdzia do Sanktuarium, w czasie której rozważając kolejne tajemnice różańca będzie zanoszona modlitwa o Boże miłosierdzie dla polskich rodzin i Ojczyzny. Zwieńczeniem drogi pielgrzymów będzie Msza św. sprawowana o godz. 12 pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Meringa, który również wygłosi homilię. Zakończeniem natomiast będzie wspólna modlitwa w Godzinie Miłosierdzia.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.