„Różaniec do granic” w Domu Fundacji Jana Pawła II w Lublinie
07 października 2017 | 15:11 | olc | Lublin Ⓒ Ⓟ
O 14.00 w sobotę 7 października w wielu miejscach w Polsce rozpoczęła się modlitwa różańcowa w ramach akcji „Różaniec do granic”. Wyjątkowym miejscem w Lublinie, gdzie akcja spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem i ma szczególny wydźwięk, jest Dom Fundacji Jana Pawła II.
Mieszkańcami Domu są w większości stypendyści Fundacji Jana Pawła II pochodzący głównie z Europy Środkowej i Wschodniej, którzy chcieli kształcić się w środowisku respektującym i propagującym wartości religijne.
– „Różaniec do granic” to naprawdę wspaniała inicjatywa, która zjednoczy wielu Polaków modlących się razem. Żyjemy w takim czasie, gdy Polska, Europa i cały świat bardzo potrzebują modlitwy. Mam nadzieję, że ta akcja zmusi wielu ludzi,aby pomyśleli o swoim życiu i postępowaniu, pomoże przemienić ich serca – powiedział w rozmowie z KAI Jarosław z Ukrainy.
Julia, która również jest Ukrainką, zwróciła uwagę, że świat przeżywa teraz bardzo trudy okres, w którym najbardziej potrzebne jest wsparcie duchowe.
– Według mnie ta akcja pomoże nam zmienić swoje życie i świat na lepsze. Stać bliżej, dlatego że różaniec to symbol jedności tych wszystkich, którzy go odmawiają. W prywatnych modlitwach zawsze modlę się za swój rodzinny kraj i bardzo cieszę się, że w kościołach są organizowane modlitwy różańcowe za pokój na Ukrainie. Teraz są trudne czasy i myślę, że musimy modlić się razem, jeden za drugiego,bo w jedności jest nasza siła – powiedziała pochodząca z Ukrainy Svitlana.
7 października w ponad trzystu kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach Polski odbędzie się modlitwa różańcowa o pokój dla Polski i całego świata. „Różaniec do granic” jest kontynuacją ubiegłorocznej Wielkiej Pokuty, która na Jasnej Górze zgromadziła 150 tys. osób. Modlitwa różańcem odbędzie się w górach, na plażach Bałtyku, dziesięciu polskich lotniskach oraz w kilkudziesięciu miejscach za granicą m.in. w Stanach Zjednoczonych i Australii.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.