Poznaniacy, w tym bezdomni, modlili się różańcem na granicy
07 października 2017 | 19:37 | bt | Poznań Ⓒ Ⓟ
W inicjatywę modlitewną „Różaniec do Granic” na różne sposoby włączyło się wiele parafii archidiecezji poznańskiej. Wierni wyruszyli autokarami do granicznych miast oraz modlili się w łączności z przebywającymi na granicy w kościołach i domach.
W niektórych parafiach noc wcześniej odbywało sie Jerycho Różańcowe, jak np. w Kórniku, gdzie rozpoczęło ono parafialną nowennę pompejańską w intencji powołań. Księża, jak np. w Dolsku, zachęcali parafian do duchowego łączenia się z modlącymi się na granicy w domach, a inni, np. w Przeźmierowie, zaprosili wiernych na godz. 14 na wspólną modlitwę do kościoła.
Wiele parafii zorganizowało wyjazd na granicę autokarem. Większość poznańskich parafii dotarła do Słubic. Z kolei Fundacja Pro Publico zaprosiła do uczestnictwa w „Różańcu do Granic” swoich bezdomnych podopiecznych. – Widzimy jak wielu z nich odkrywa znaczenie modlitwy, jak poprzez comiesięczne Msze w ramach „Święta ubogich”, zbliżają się do Boga. Dlatego cieszy nas udział 11 bezdomnych w „Różańcu do Granic”, którzy wyruszyli z innymi zorganizowanym przez nas autobusem – opowiada Adrian Pakuła z Fundacji Pro Publico.
Autokary wyruszyły też z ul. Łąkowej w Poznaniu, gdzie znajduje się jadłodajnia. Jeden z nich wypełniły osoby ubogie.
„Różaniec do Granic” to wydarzenie religijne, które odbyło się wzdłuż całej granicy Polski od wybrzeża, przez tereny wschodnie i południe aż po granicę zachodnią. 7 października, we wspomnienie liturgiczne NMP Różańcowej, wierni zgromadzeni w „strefach modlitwy” na granicy RP odmówili Różaniec za cały świat – za polskie rodziny oraz prosząc o pokój w naszym kraju i na całym świecie.
Inicjatywa „Różaniec do Granic” spotkała się z poparciem Konferencji Episkopatu Polski. „Módlmy się wspólnie: duchowni, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy, dorośli, młodzież i dzieci” – czytamy w apelu Sekretariatu KEP. Akcja jest realizacją orędzia Matki Bożej w Fatimie sprzed 100 lat.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.