Warszawa: Wielkopostna wystawa malarstwa „Opisać niewidzialne”
01 lutego 2018 | 15:56 | Warszawa / dg Ⓒ Ⓟ
W Galerii Krużganek (ul. Dewajtis 3, wej. A) Misja św. Teresy i Dobre Miejsce organizują wystawę malarstwa dr Katarzyny Bucholc. Uroczysty wernisaż z udziałem artystki odbędzie się w dniu otwarcia wystawy, 18 lutego o 14:00. Wystawa potrwa do 2 kwietnia 2018 r. Wstęp wolny.
Tytuł wystawy: „Opisać niewidzialne” zainspirowany jest myślą Jana z Damaszku. Katarzyna Bucholc co tydzień maluje obrazy zainspirowane niedzielną ewangelią, które prezentowane są podczas Mszy z udziałem dzieci w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego na Jelonkach.
– Te obrazy są bardziej śladem myśli, niż ilustracjami historii biblijnych. Są próbami docierania do istoty czytanych słów, notowanymi mową prostych znaków plastycznych. (…) Obrazy budowane są z tego, co mam pod ręką, z materiałów często nietrwałych i „niepoważnych” (stare tektury, pudła, resztki farb z malowania ścian, farbki dzieci itp.), bez „przyzwoitego” własnego miejsca, na podłodze w salonie, bez czasu. Często w nocy, czasem w pośpiechu, żeby zdążyć, bo Niedziela… Pascha też w nocy była i w pośpiechu. Chrystusa nie potrafię „z głowy” malować, więc męża proszę, żeby pozował – stwierdziła artystka, opisując swoją twórczość.
Katarzyna Bucholc (z d. KUŹNICKA) w latach 1991 – 1996 studiowała na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie od 1997 r. pracowała. W 2009 obroniła pracę doktorską „Miejsce i czas ciszy”. W latach 1998 – 2008 prowadziła prace badawcze dotyczące historycznych i współczesnych pustelni i pustelnictwa w Polsce. Jej twórczość artystyczna to poszukiwania projektowe wyrażane w kompozycjach wnętrz, malarstwie, rysunku i fotografii. Matka trójki dzieci. Działa w Misji Św. Teresy, wspomagając ją pracami projektowymi graficznymi i malarskimi.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.