Giżycko: misterium pasyjne na Wzgórzu św. Brunona (zapowiedź)
19 marca 2018 | 13:08 | rr | Giżycko Ⓒ Ⓟ
W symbolicznym miejscu męczeńskiej śmierci ewangelizatora Prus, św. Brunona z Kwerfurtu, około 200. aktorów-amatorów zaprezentuje w przeddzień Niedzieli Palmowej Misterium Męki Pańskiej. Na giżyckim Wzgórzu św. Brunona, Misterium po raz trzeci wystawi Wspólnota Ewangelizacyjno – Teatralna przy parafii św. Maksymiliana M. Kolbego w Giżycku.
Na potrzeby widowiska przygotowano odpowiednią scenografię – przestrzenną zabudowę części wzgórza, a także rekwizyty, dekoracje, kostiumy, oświetlenie i nagłośnienie. Odgrywanym scenom będzie towarzyszyć skomponowana specjalnie na potrzeby misterium ścieżka dźwiękowa, złożona z efektów dźwiękowych, ilustracji muzycznych oraz utworów muzycznych w wykonaniu Giżyckiego Chóru Kameralnego Cantabile.
Tegoroczne Misterium Męki Pańskiej na Wzgórzu św. Brunona w Giżycku to oparta na fragmentach Pisma Świętego i objawień bł. Anny Katarzyny Emmerich rekonstrukcja wydarzeń, gdzie Bóg z miłości do człowieka wziął na swoje ramiona krzyż.
W pierwszej części widzowie zobaczą sceny z życia i publicznej działalności Chrystusa. Druga część pasyjnego spektaklu plenerowego wprowadzi uczestników w wydarzenia bezpośrednio związane z Pasją, a następnie z Paschą Pana.
To wydarzenie ewangelizacyjne, religijne i kulturalne, wystawione w wigilię Niedzieli Palmowej będzie formą swoistych rekolekcji, przygotowujących do świąt Zmartwychwstania Pańskiego
Pomysłodawcą, autorem scenariusza, reżyserem i kierownikiem produkcji misterium jest ks. Mariusz Pawlina, wikariusz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Giżycku, autor licznych projektów ewangelizacyjnych i patriotycznych.
Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje biskup ełcki Jerzy Mazur. Patronat medialny objęły m.in. Radio Maryja, TV Trwam, „Nasz Dziennik”, tygodnik „Niedziela” oraz miesięcznik diecezji ełckiej „Martyria”.
Wzgórze św. Brunona uznawane jest za miejsce męczeńskiej śmierci benedyktyńskiego mnicha, ewangelizatora Prus św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu w 1009 r. Odbywają się tu ważne lokalne uroczystości religijne.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.