Poznań: z aplikacją „Drogowskaz” na święconkę
29 marca 2018 | 09:13 | msz | Poznań Ⓒ Ⓟ
W którym kościele i o której godzinie odbędzie się święcenie potraw – dowiedzą się użytkownicy „Drogowskazu”. To kolejna przydatna informacja w aplikacji mobilnej dla wiernych, uruchomionej jako pierwsza w Polsce przez archidiecezję poznańską.
„Aplikacja „Drogowskaz” pomoże wszystkim, którzy będą chcieli wybrać się w najbliższą sobotę na tradycyjną święconkę. Wystarczy kilka kliknięć i na wyświetlaczu smartfona pojawią się miejsca i godziny nabożeństwa” – mówi KAI Paweł Pomin, odpowiedzialny za uruchomienie aplikacji „Drogowskaz”.
Użytkownicy aplikacji mogą skorzystać z kolejnych udogodnień. W czasie Wielkiego Postu „Drogowskaz” umożliwiał użytkownikom dostęp do informacji o nabożeństwach w zakładkach – Droga krzyżowa i Gorzkie żale. Obecnie pomoże znaleźć też informację o miejscu i godzinie adoracji Najświętszego Sakramentu, Koronce do Miłosierdzia Bożego czy Liturgii godzin.
„Na co dzień korzystamy z telefonów i aplikacji, które ułatwiają nam funkcjonowanie. „Drogowskaz” odpowiada na pytania, które zadaje sobie katolik. Gdzie znajdę najbliższą Mszę świętą albo gdzie mogę się w tej chwili wyspowiadać?” – zaznacza Pomin.
Archidiecezja poznańska jako pierwsza w Polsce w listopadzie 2017 r. uruchomiła aplikację mobilną dla wiernych „Drogowskaz”. Za pomocą kilku kliknięć w telefonie można poznać godziny Mszy św., spowiedzi czy informacje z życia parafii. Aplikacja wykorzystuje geolokalizację w czasie rzeczywistym, stąd łatwo można sprawdzić, gdzie w okolicy zaczynają się interesujące nas nabożeństwa. Za pomocą aplikacji można też zaangażować się w zbiórki dla potrzebujących i uzyskać informacje o pomocy świadczonej przez poznańską Caritas.
Aplikację można pobrać za darmo na telefony z systemem Android i iOS.
http://bit.ly/drogowskaz_android
http://bit.ly/drogowskaz-ios
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.