Abp Skworc apeluje o modlitwę za powołanych i za Kościół w Chinach
24 maja 2018 | 10:32 | ks. sk | Katowice Ⓒ Ⓟ
Z okazji przypadającego dziś Święta Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana metropolita katowicki abp Wiktor Skworc wystosował apel, w którym zachęca do modlitwy za powołanych oraz za Kościół w Chinach.
– Apeluję do wszystkich diecezjan, aby w tym dniu wsparli modlitwą swoich duszpasterzy, posługujących w parafiach ich terytorialnej przynależności – pisze abp Skworc do diecezjan. W swoim słowie zachęca także młodzież do modlitwy za katechetów, aby „wytrwali w powołaniu i dawali przykład życia Ewangelią”.
Metropolita katowicki przywołuje także „List do Katolików Chińskich” papieża Benedykta XVI, w którym ogłoszono 24 maja jako dzień modlitwy za Kościół w Chinach. Data ta jest związana z liturgicznym wspomnieniem Najświętszej Dziewicy Maryi, Wspomożycielki Wiernych, czczonej „z wielką pobożnością w sanktuarium maryjnym Sheshan koło Szanghaju”.
Abp Skworc pisze, że jako „katolicy w Polsce – Ojczyźnie solidarności – mamy szczególny obowiązek modlenia się za Kościół w Chinach”. – Tamtejsi wierni, duchowieństwo, w tym biskupi, mają prawo do naszej modlitwy i bardzo potrzebują modlitewnego wsparcia – czytamy w słowie skierowanym do diecezjan.
Hierarcha podkreśla, że modlitwa za chińskich katolików „może dla nich wyprosić radość i moc, by mogli w pełnej wolności głosić i dawać świadectwo o Jezusie Chrystusie, Jedynym Odkupicielu Człowieka”.
Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana jest obchodzone od 2013 r. W tym dniu w sposób szczególny Kościół modli się za powołanych i o nowe powołania.
Dzień modlitw za Kościół w Chinach został ustanowiony przez papieża Benedykta XVI w 2007 r. W ustanawiającym go liście Ojciec Święty wyraził uznanie i wdzięczność za mężne trwanie w wierze, mimo wielu trudności i podziałów, które mają miejsce w Chińskiej Republice Ludowej.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.