Życzenia przewodniczącego KEP dla nowych biskupów
03 grudnia 2018 | 12:48 | bp kep | Poznań Ⓒ Ⓟ
Życzę Księdzu Biskupowi, aby wpisał się w tę historię swoją apostolską gorliwością i bezgraniczną miłością powierzonej sobie owczarni, tą miłością, która każdego dnia poprzez krzyż i umieranie prowadzić będzie Księdza Biskupa ku zmartwychwstaniu – napisał abp. Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w życzeniach skierowanych do bp. nominata Franciszka Ślusarczyka.
Życzę Księdzu Biskupowi – napisał z kolei abp Gądecki w życzeniach skierowanych do bp. nominata Janusza Mastalskiego – aby przez swoje pasterskie posługiwanie wpisał się w wielką i szlachetną historię biskupów Kościoła, który jest w Krakowie, to jest – w historię świętych i oddanych zwiastunów wiary, charyzmatycznych przewodników wspólnoty diecezjalnej, odważnych głosicieli słowa i oddanych szafarzy sakramentów świętych – napisał abp. Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski,
Publikujemy pełną treść życzeń:
Ekscelencjo,
Najdostojniejszy Księże Biskupie Nominacie,
z wielką radością przyjąłem informację, iż Ojciec Święty Franciszek mianował Czcigodnego Księdza biskupem pomocniczym archidiecezji krakowskiej. Serdecznie witam w gronie polskich pasterzy i zapraszam do współpracy w ramach Konferencji Episkopatu Polski.
Kościół w Polsce to 1050 lat tradycji. To wielka i wspaniała historia Ludu Bożego i jego pasterzy. To historia świętych małżeństw i rodzin, świętych życia konsekrowanego i świętych biskupów. To historia męczenników i wyznawców, którzy zaufali Jezusowi Chrystusowi dobremu pasterzowi i Jemu powierzyli swoje życie. Życzę Księdzu Biskupowi, aby wpisał się w tę historię swoją apostolską gorliwością i bezgraniczną miłością powierzonej sobie owczarni, tą miłością, która każdego dnia poprzez krzyż i umieranie prowadzić będzie Księdza Biskupa ku zmartwychwstaniu.
Decyzją Ojca Świętego Franciszka został Czcigodny Ksiądz powołany na biskupa pomocniczego Kościoła, który jest w Krakowie. Ufam, że wstawiennictwo świętego biskupa Stanisława oraz tak licznych świętych małopolskiej ziemi wspomoże Waszą Ekscelencję w wypełnianiu pasterskiego posługiwania.
Łącząc wyrazy szacunku, przesyłam braterskie pozdrowienia w Chrystusie,
Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)
***
Ekscelencjo,
Najdostojniejszy Księże Biskupie Nominacie,
z wielką radością przyjąłem informację, iż Ojciec Święty Franciszek mianował Czcigodnego Księdza biskupem pomocniczym archidiecezji krakowskiej. Witając w gronie polskich biskupów, zapraszam do współpracy w ramach Konferencji Episkopatu Polski.
«Wśród głównych zadań biskupów wymienia się głoszenie Ewangelii. Biskupi są bowiem zwiastunami wiary, przyprowadzającymi do Chrystusa nowych uczniów, a także autentycznymi nauczycielami, głoszącymi powierzonemu im ludowi prawdę, w jaką ma on wierzyć i wypełniać ją w życiu. Przez posługę słowa udzielają wierzącym mocy Bożej, wiodącej do zbawienia (por. Rz 1,16), przez sakramenty zaś uświęcają wiernych(…)» (Obrzędy święceń biskupa, prezbiterów i diakonów, 14).
Życzę więc Księdzu Biskupowi, aby przez swoje pasterskie posługiwanie wpisał się w wielką i szlachetną historię biskupów Kościoła, który jest w Krakowie, to jest – w historię świętych i oddanych zwiastunów wiary, charyzmatycznych przewodników wspólnoty diecezjalnej, odważnych głosicieli słowa i oddanych szafarzy sakramentów świętych.
Niech orędownictwo Najświętszej Maryi Manny, Pani Jasnogórskiej – Królowej Polski oraz wstawiennictwo świętego Jana Pawła II, świętego biskupa Stanisława napełniają siłą i zaufaniem w pełnieniu powierzonego Waszej Ekscelencji zadania.
Łącząc wyrazy szacunku, przesyłam braterskie pozdrowienia w Chrystusie,
Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.