Lublin: wielkopostna „koronka za miasto”
15 marca 2019 | 10:26 | dab | Lublin Ⓒ Ⓟ
W każdy piątek Wielkiego Postu pod średniowieczną Bramą Krakowską odbędzie się modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy w intencji Lublina i wszystkich jego mieszkańców zapraszają członkowie wspólnoty „Przymierze Miłosierdzia”. – Jest to też okazja do spotkania i rozmowy o Bogu z tymi, którzy nie zaglądają zbyt często do kościoła – tłumaczą organizatorzy.
Jak powiedziała w rozmowie z KAI Aleksandra Welo, głównym celem modlitwy w jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc Koziego Grodu jest przede wszystkim prośba o błogosławieństwo dla mieszkańców Lublina.
– Pan Bóg chce, abyśmy doświadczyli w naszym życiu mocy Jego miłości i miłosierdzia. Ze wszystkimi, którzy zechcą się dołączyć, będziemy prosić o to doświadczenie dla nich samych, dla ich rodzin, znajomych, dla wszystkich mieszkańców miasta – powiedziała członkini „Przymierza Miłosierdzia”.
Dodała, że po wspólnej modlitwie uczestnicy pozostaną pod Bramą Krakowską, by porozmawiać z przechodniami, którzy zainteresują się wydarzeniem. – Jest to też okazja do spotkania i rozmowy o Bogu z tymi, którzy nie zaglądają zbyt często do kościoła. Wierzymy, że Pan Bóg szuka tych, którzy nie poznali jeszcze Jego miłości i będzie udzielał wielu łask – tłumaczy współorganizatorka.
„Koronka za miasto” organizowana jest w piątki Wielkiego Postu, tradycyjnie o 15.00 przy bramie Krakowskiej. Jest szansa, że przedłużymy naszą modlitwę do czerwca – dodała koordynatorka z grupy lubelskiej.
„Przymierze Miłosierdzia” jest prywatnym stowarzyszeniem wiernych założonym w Brazylii w 2000 r. przez dwóch włoskich kapłanów – ks. Enrique Porcu i ks. Antonello Cadeddu oraz misjonarkę świecką Marię Paolę. Grupy Przymierza Miłosierdzia są obecne w 36 miastach w Brazylii, a także w Portugalii, we Włoszech, we Francji, Belgii i w Polsce.
Charyzmatem wspólnoty jest przede wszystkim praca z ubogimi i ewangelizacja. Swoją tożsamość odnajduje we fragmencie z Ewangelii: „Duch Pana Boga nade mną, bo Pan mnie namaścił. Posłał mnie, by głosić dobrą nowinę ubogim, by opatrywać rany serc złamanych, by zapowiadać wyzwolenie jeńcom i więźniom swobodę; aby obwieszczać rok łaski Pańskiej” (Iz 61,1nn). Zgodnie z powołaniem „ewangelizować, by przemieniać”, członkowie Przymierza pragną zmieniać wszystkich ewangelizowanych w ewangelizatorów i świadków Miłosierdzia.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.