Kobyla Góra: diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży
15 kwietnia 2019 | 10:46 | ek | Kobyla Góra Ⓒ Ⓟ
– Wielki Post to czas dany człowiekowi po to, aby przemieniał swoje życie – mówił bp Łukasz Buzun podczas Mszy św., na której zgromadzili się młodzi z diecezji kaliskiej. Obchody XXXIV Światowego Dnia Młodzieży odbyły się przy Krzyżu Jubileuszowym na szczycie Kobylej Góry zwanej Górą Krzyża.
Bp Buzun podkreślał w homilii, że z krzyżem mocno związany był św. Jan Paweł II. – Potrzebujemy takich ludzi, ludzi wiernych, ale oni nie spadają z nieba, wyrastają na konkretnych podwórkach, w konkretnych domach, rodzinach i środowiskach – powiedział kaznodzieja.
Zaznaczył, że Wielki Post to czas dany człowiekowi po to, aby przemieniał swoje życie. – Potrzebujemy wewnętrznej przemiany, przechodzenia z tego co jest ludzkie, słabe do tego, co jest istotne, Boże – stwierdził bp Buzun, który prosił młodych, aby nabożeństwa Drogi krzyżowej i Gorzkich żali były dla nich modlitwą.
Wskazywał na Maryję, jako przewodniczkę na drodze wiary. – Maryja jest naszą przewodniczką. Jest osobą bliską sercu. Ona na drodze swojego życia nie była pozbawiona trudnych sytuacji, wręcz przeciwnie z odwagą otwierała się na te sprawy i sytuacje, które były związane z Jezusem, aż do momentu ukrzyżowania, gdzie stała pod krzyżem – mówił biskup pomocniczy diecezji kaliskiej.
Mszę św. poprzedziło spotkanie ewangelizacyjne połączone ze świadectwami uczestników Światowych Dni Młodzieży w Panamie, prowadzone przez Stowarzyszenie Na Rzecz Ewangelizacji Młodzieży ,,Tratwa”. Punktualnie o godz. 15.00 odmówiona została Koronka do Miłosierdzia Bożego.
Po raz pierwszy młodzież na Górę Krzyża Jubileuszowego pielgrzymowała 16 kwietnia 2000 r. Wtedy pierwszy biskup kaliski Stanisław Napierała dokonał poświęcenia stalowego krzyża, który ma wysokość 20 m. Z roku na rok spotkanie gromadzi coraz więcej młodych ludzi.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.