Bydgoszcz: „Akademicka Dwudziestka” w intencji ofiar zamachów na Sri Lance
25 kwietnia 2019 | 09:07 | jm | Bydgoszcz Ⓒ Ⓟ
Grupa studentów ze Sri Lanki modliła się w kaplicy bydgoskiej Bazyliki Królowej Męczenników w intencji osób, które zginęły w ich państwie podczas ostatnich zamachów.
Mszy św. w języku angielskim przewodniczył dyrektor Wydziału Duszpasterskiego oraz rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej w Bydgoszczy ks. dr Sylwester Warzyński. – Kiedy patrzymy na te straszne zamachy, kiedy oglądamy zdjęcia ze Sri Lanki jedynie ludzkimi oczyma, rodzi się rozpacz, ból, poczucie opuszczenia, a czasami chęć odwetu. Jezus z dzisiejszej Ewangelii, którego uczniowie ostatecznie rozpoznają na łamaniu chleba, przypomina o zupełnie innej chrześcijańskiej ekonomii. Dlatego stając wobec takiego strasznego okrucieństwa i niesprawiedliwości, stając pełni bólu i współczucia, prośmy Go – jak uczniowie – „zostań z nami” i ucz nas miłości i przebaczenia. Tylko one mogą zmienić świat. Także ten nasz, polski, tak bardzo skłócony i poróżniony – powiedział ks. dr Sylwester Warzyński.
Do serii wybuchów na Sri Lance doszło w niedzielę 21 kwietnia. Celem ataków były między innymi kościoły, w których zgromadzeni wierni obchodzili święto Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Liczba śmiertelnych ofiar na dzień 24 kwietnia wzrosła do 359 osób. – Niezależnie od wyznania każdy z nas jest bardzo przejęty tym, co się stało. Szczególnie bolesne jest to, że stało się to podczas obchodów Świąt Wielkiej Nocy i to w trzech bardzo ważnych ośrodkach chrześcijaństwa na Sri Lance – powiedział student Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy Akila Chathuranga. Wydarzenia z Niedzieli Wielkanocnej zostały uznane za najpoważniejsze ataki w kraju od zakończenia wojny domowej w 2009 roku.
W „Akademickiej Dwudziestce” organizowanej przez Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” uczestniczyła spora grupa wyznawców buddyzmu.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.