Gorzów Wlkp.: obchody rocznicy zwierzenia Matce Bożej Fatimskiej
14 maja 2019 | 13:51 | kk | Gorzów Wielkopolski Ⓒ Ⓟ
Po raz czternasty ulicami Gorzowa Wlkp. kilkaset osób przeszło w modlitewnej procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej. 13 maja mieszkańcy modlili się za swoje miasto i ponowili zawierzenie Maryi, którego w 1996 roku dokonali miejscowi rajcy.
Po nabożeństwie majowym w kościele pw. Św. Antoniego i Św. Stanisława. Procesja fatimska ruszyła ulicami: Jagiełły, Chrobrego i Mieszka, aż do kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP, gdzie został odprawiona Msza św., a miasto po raz kolejny zawierzone Niepokalanemu Sercu Maryi.
Przypomnijmy, że w 1996 roku miasto pod opiekę Matce Bożej Fatimskiej oddali miejscowi rajcy. Kilka miesięcy później radni Marek Surmacz i Tadeusz Horbacz przywieźli z Fatimy kopię figury Matki Bożej, którą umieszczono w kapliczce przy kościele ojców kapucynów. Z czasem stąd zaczęto organizować procesję ulicami miasta.
We wspólnej modlitwie wzięło udział kilkaset osób ze wszystkich gorzowskich parafii. – To zawierzenie ciągle jest do wypełnienia i realizacji bo zdaję się coraz mniej Boga w przestrzeni publicznej i coraz więcej grzechów o charakterze publicznym, zarówno indywidualnych i społecznych. Wiele osób przybywa na to nabożeństwo, aby odmawiać Różaniec na ulicach naszego miasta w którym modli się o nawrócenie grzeszników i swoje własne bo tego nawrócenia potrzebuje każdy z nas – przypomina ks. Zbigniew Kobus, proboszcz parafii katedralnej.
– Maryi chcemy zawierzać wszystkie środowiska, zarówno te, które mają wpływ na kształt życia społecznego naszego miasta, ale też kulturalnego czy edukacyjnego. Jest wiele jest płaszczyzn w których to zawierzenie musi się dokonywać. Chodzi o to, aby nie było to zawierzenie tylko wyrecytowane i zapisane, ale zawierzenia, które ma się ciągle realizować. Wypowiedziane głośno ma szansę rozbrzmiewać w naszych sercach i na nowo może być podjęte – dodaje.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.