Pielgrzymi diecezji pelplińskiej w połowie drogi na Jasną Górę
06 sierpnia 2019 | 15:28 | ks. is / hsz | Pelplin Ⓒ Ⓟ
Na półmetku drogi na Jasną Górę są pątnicy z diecezji pelplińskiej, którzy od ostatnich dni lipca wędrują w pięciu grupach. Najstarszy pielgrzym ma 78 lat.
Prawie 700 pielgrzymów idzie w grupach: chojnickiej, kociewskiej, kaszubskiej, świeckiej i tczewskiej. Wszystkie grupy wyprowadzali biskupi diecezji pelplińskiej Ryszard Kasyna i Arkadiusz Okroj.
W poszczególnych grupach pielgrzymuje 29 kapłanów, także diakoni, klerycy i siostry zakonne. Wśród nich jest pallotynka z Rzymu s. Hanna, która na co dzień wspomaga w zadaniach opieki nad bezdomnymi jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.
Najstarszy pielgrzym idzie w grupie chojnickiej, jest to pan Jan, który ma 78 lat i pokonuje trasę do Częstochowy 39. raz.
W wywiadzie dla Radia Głos kierownik pielgrzymki ks. Tomasz Mońko powiedział, że „w mocy Bożego Ducha wszystko udaje się”. Dodał, że do tej pory nie było żadnych przykrych incydentów.
Kapłan podkreślił, że „wiele osób, które nie idą na pielgrzymkę duchowo wspierają pątników i pomagają na wiele sposobów”. „To jest jedna wielka rodzina, ci, którzy pielgrzymują i ci, którzy nie idą, ale pomagają nam”, stwierdził ks. Mońko.
Osoby duchowo towarzyszące pielgrzymom korzystają ze specjalnej aplikacji, które pozwala dokładnie śledzić trasę każdej grupy, kontaktować się z nią i oglądać zdjęcia umieszczane przez uczestników rekolekcji w drodze.
Od 7 sierpnia będzie jechała również Częstochowy pielgrzymka rowerowa z diecezji pelplińskiej. Wszystkie grupy z diecezji pelplińskiej zakończą swój pątniczy szlak 13 sierpnia.
Pielgrzymom towarzyszy diecezjalne Radio Głos z Pelplina. Kilkakrotnie w ciągu dnia na antenie są nadawane relacje z pielgrzymki, które ubogacone o fotografie umieszczane są również na stronie radioglos.pl. Słuchacze radia przesyłają intencje, w których modlą się na trasie pielgrzymi.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.