Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej na Jasną Górę
12 sierpnia 2019 | 12:24 | rm / hsz | radomska Ⓒ Ⓟ
Przez teren diecezji radomskiej przechodzi XXV Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej z Warszawy na Jasną Górę. Jest to pielgrzymką środowisk katolickich pozostających pod duchową opieką Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X (lefevbryści) lub zgromadzeń zakonnych z nim współpracujących.
Pielgrzymka wyruszyła 4 sierpnia z kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie i zmierza na Jasną Górę, dokąd przybędzie 14 sierpnia. Kierownikiem pielgrzymki jest ks. Karol Stehlin FSSPX. – Przez 8 lat pracowałem w Afryce, 20 lat w Polsce, a ostatnio 4 lata w Azji a teraz zmierzam do Częstochowy. Nasz Apostolat związany jest z Matką Bożą, dlatego jestem zafascynowany Rycerstwem Niepokalanej i o. Maksymilianem Kolbe. Cieszę się, że jesteśmy tak życzliwie przyjmowani przez mieszkańców diecezji radomskiej. Od wielu lat gości nas ksiądz proboszcz z Fałkowa. Nasza pielgrzymka to nieustanna modlitwa. Codziennie są wykłady i pół godziny milczenia. Stawiamy na duchowość – mówi Radiu Plus Radom ks. Stehlin.
Piotr Szczudłowski z Gdańska jest członkiem trzeciego Zakonu Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X. – Codziennie odprawiane są msze święte trydenckie. Są też modlitwy, które odmawiamy po łacinie. Dlatego ta pielgrzymka jest wielkim darem – powiedział pątnik z Gdańska.
Grupa liczy ok. 150 osób. Są pielgrzymi z Wielkiej Brytanii, Austrii, Estonii, Ukrainy, Białorusi, Czech i Niemiec.
Organizatorem pielgrzymki jest Fundacja im. o. Damiana de Veuster. Temat tegorocznej pielgrzymki brzmi: Tajemnica powołania a Najświętsza Maryja Panna.
Bractwo powstało w łonie Kościoła rzymskokatolickiego z inicjatywy Marcela Lefebvre’a. Powołane do życia zostało 1 listopada 1970 przez François Charrière – biskupa Lozanny, Genewy i Fryburga, jako stowarzyszenie życia apostolskiego na prawie diecezjalnym, czyli jako stowarzyszenie kleryckie, którego członkowie żyją wspólnie i według określonych reguł, ale bez ślubów zakonnych.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.