Zielenice: Modlitwa za Ojczyznę na pielgrzymce tarnowskiej
20 sierpnia 2019 | 12:08 | eb | Zielenice Ⓒ Ⓟ
W czwartym dniu Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę pątnicy modlą się za Ojczyznę. Na szlaku powiewają biało-czerwone flagi, a pielgrzymi przygotowali patriotyczne nabożeństwa. Na Jasną Górę idą dziś z hasłem „Bóg, Honor, Ojczyzna”.
Rekolekcjonista bp Stanisław Salaterski mówił w homilii, że trzeba bronić chrześcijańskich korzeni. „Zbyt łatwo porzucamy to, czego się nauczyliśmy od rodziców. Trzeba nam wracać do poznawania prawdy o dziedzictwie naszego narodu, uczyć się i okazywać szacunek tym dziejom także przez wierność ideałom, przez naśladowanie czynów naszych przodków. W tej sztafecie pokoleń nie możemy zawieść. Idziemy na Jasną Górę, tam gdzie zawsze czuliśmy się wolni. Prośmy Maryję, by dała nam odwagę, by żyć wolnością”- mówił biskup.
PPT na Jasną Górę odbywa się pod hasłem „Parafia wspólnotą uczniów Chrystusa”. Na szlaku Ireneusz Trojan z „Rób To, Co Kochasz” zachęcał pątników, aby w parafii i życiu brali sprawy w swoje ręce.
„Warto się odważyć, nie narzekać, ale mieć inicjatywę, a znajdą się inni, którzy będą chcieli dołączyć. Tak może być w przypadku założenia w parafii duszpasterstwa młodzieży, ale także w pracy. Można tworzyć biznes po Bożemu. W naszej firmie o 12.00 odmawiamy Anioł Pański, mamy adoracje i Msze św. Nasz kolega przeprowadził się do Krakowa i tam znalazł pracę w dużym świeckim wydawnictwie. Ponieważ brakowało mu modlitwy o 12.00, zaczął odmawiać Anioł Pański w sali konferencyjnej i szybko dołączyły do niego kolejne osoby. Jeśli ktoś się odważy, to łatwiej jest dołączać” – mówił Ireneusz Trojan z „Rób To, Co kochasz” .
Grupy części B uczestniczyły w Mszy św. w Zielenicach, a z części A w Racławicach. 4 kwietnia 1794 rozegrała się tam bitwa Powstania Kościuszkowskiego. Naczelnik Tadeusz Kościuszko pokonał rosyjskie wojska gen. Aleksandra Tormasowa.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.