Wspólnoty różańcowe w Kaliszu modlą się w intencji Kościoła i duchowieństwa
07 marca 2020 | 17:21 | ek | Kalisz Ⓒ Ⓟ
– Różaniec jest szkołą doskonałości – mówił bp Łukasz Buzun, który przewodniczył Mszy św. w intencji Wspólnot Nieustającego Różańca Świętego i Kół Żywego Różańca. W dniach 6–8 marca w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu odbywa się Triduum Różańcowe pod hasłem „Święty Józefie, broń nas od zasadzek nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych”. Główną ideą triduum jest modlitwa w intencji Kościoła, papieża, biskupów, kapłanów i osób życia konsekrowanego.
W homilii bp Buzun podkreślał, że różaniec jest szkołą formacji dla każdego człowieka. Odwoływał się do papieża Jana Pawła II, który prosił wiernych, aby modlili się na różańcu. – Św. Jan Paweł II zachęcał do codziennego odmawiania różańca. Prosił kapłanów, aby pomogli ludowi Bożemu powrócić do codziennego odmawiania różańca, do tej przemiłej rozmowy dzieci z Matką – zaznaczył biskup pomocniczy diecezji kaliskiej.
Po komunii św. w Kaplicy Cudownego Obrazu św. Józefa bp Łukasz Buzun i krajowa animatorka Wspólnot Nieustającego Różańca Świętego Urszula Strynowicz zawierzyli św. Józefowi i Matce Bożej Pani Gietrzwałdzkiej Koła Żywego Różańca z diecezji kaliskiej i Wspólnoty Nieustającego Różańca z całej Polski.
Wieczorem wierni będą uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim. O godz. 22.00 sprawowana będzie Msza św. w intencji papieża, biskupów, kapłanów, o uświęcenie duchowieństwa, o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego oraz w intencji Konferencji Plenarnych Episkopatu w Polsce. Po Eucharystii odbędzie się całonocna adoracja przed Najświętszym Sakramentem.
Triduum zakończy się w niedzielę Mszą św. o godz. 6.30 sprawowaną w intencji rodzin. Po Eucharystii odbędzie się wspólne śniadanie dla wszystkich uczestników.
W Triduum Różańcowym uczestniczą kapłani z ks. kan. Janem Spólnym, krajowym moderatorem Wspólnot Nieustającego Różańca Świętego, opiekuni i zelatorzy kół Żywego Różańca oraz członkowie Wspólnot z różnych regionów Polski.
W rozmowie z KAI ks. kan. Jan Spólny podkreślał, że obietnice płynące z objawień Matki Bożej w 1877 roku w Gietrzwałdzie są wciąż aktualne. – Tutaj modlimy się za biskupów i kapłanów, aby ominął ich kryzys. Nasza modlitwa trwa od piątku i zakończy się w niedzielę poranną Mszą św. po całonocnym czuwaniu – wyjaśnia krajowy moderator Wspólnot Nieustającego Różańca Świętego.
Pierwsze Wspólnoty Nieustającego Różańca zaczęły powstawać 3 września 1999 r. w archidiecezji warmińskiej pod patronatem metropolity abp. Edmunda Piszcza. Patronami wspólnot są: Matka Boża Pani Gietrzwałdzka i św. Józef.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.