14. Nowohucka Droga Krzyżowa – św. Jan Paweł II Wielki: na drodze Chrystusa
06 kwietnia 2020 | 04:00 | Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej | Kraków Ⓒ Ⓟ
– Do Jana Pawła II z ufnością wołamy w stulecie jego przyjścia na świat i w dniach pandemii koronawirusa: „Święty Janie Pawle II Wielki, módl się za nami!” – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas 14. Nowohuckiej Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo sprawowano w Niedzielę Palmową w kościele Matki Bożej Pocieszenia.
Medytacje abp. Jędraszewskiego zatytułowane „Św. Jan Paweł II Wielki: na drodze Chrystusa”, zostały oparte na czternastu stacjach Męki Pańskiej porównanych z epizodami z życia Jana Pawła II. Nagrania kolejnych stacji w formie podcastów udostępniane są codziennie od 28 marca do 10 kwietnia o godz. 21.37 w mediach Archidiecezji Krakowskiej.
– Rozważając życie Karola Wojtyły – świętego Jana Pawła II Wielkiego, który podążał za Chrystusem dźwigając swój krzyż, pragniemy również zrozumieć samych siebie, pragniemy głębiej zrozumieć sens naszego podążania za Chrystusem Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym, a ostatecznie sens naszego powołania do wieczności – mówił abp Jędraszewski.
Metropolita krakowski zaznaczył, że Jan Paweł II wielokrotnie stawał przed koniecznością wyboru pójścia za Chrystusem, godził się na przyjęcie Jego krzyża i zwracał uwagę, że każdy człowiek powinien dążyć do świętości. Arcybiskup podkreślił również, że Ojciec Święty na co dzień mierzył się z ogromnym cierpieniem, które znosił z pokorą. Dodał, że ważnym elementem pontyfikatu Jana Pawła II było upominane się o godność człowieka jako kobiety i mężczyzny, a także troska o nierozerwalność małżeństwa i rodziny.Medytacje drogi krzyżowej przygotowane przez abp. Marka Jędraszewskiego ukazały się w formie książki przygotowanej przez wydawnictwo Biały Kruk, które zilustrowało je dziełami sztuki religijnej i fotografiami św. Jana Pawła II.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.