Wirtualna Droga Krzyżowa z Całunem Turyńskim na Wielki Piątek
10 kwietnia 2020 | 08:00 | luk / hsz | Kraków Ⓒ Ⓟ
Polskie Centrum Syndonologiczne zachęca do udziału online w nabożeństwie „Męka Pana naszego Jezusa Chrystusa według Całunu Turyńskiego”. To doskonała propozycja na Wielki Piątek w dobie pandemii. Nabożeństwo „Męka Pana naszego Jezusa Chrystusa według Całunu Turyńskiego” co roku w Wielkim Poście jest odprawiane w każdą sobotę na wystawie „Kim Jest Człowiek z Całunu?” w Centrum Jana Pawła II w Krakowie.
Z uwagi na zaistniałe okoliczności zapraszamy do przejścia z nami tej Drogi Krzyżowej wirtualnie. Schemat nabożeństwa, czyli układ stacji, ma bardziej biblijny niż tradycyjny charakter. Dołączona prezentacja przedstawia poszczególne etapy Męki Chrystusa odnosząc nas do śladów widocznych na Całunie – zachęca do udziału Krzysztof Sadło z Polskiego Centrum Syndonologicznego, wieloletni kustosz „Wystawy Kim jest Człowiek z Całunu?”. Można to zrobić na stronie www.calun.info/dk.
Na kanale Polskiego Centrum Syndonologicznego na YouTube dostępna jest również nowa wersja wykładu na temat Całunu Turyńskiego, którego autorem jest Krzysztof Sadło. Umożliwia on zapoznanie się z informacjami, które są przedstawiane na wystawie w Centrum Jana Pawła II w Krakowie – aktualnie zamkniętej z uwagi na trwającą epidemię koronawirusa.
W poszczególnych częściach widzowie zapoznają się z podstawowymi informacjami na temat Całunu, poznają historyczne próby wyjaśnienia skąd wziął się wizerunek ciała na płótnie, współczesne wytłumaczenia czy analizę sposobu utrwalenia wizerunku, a także porównanie opisu Męki Chrystusa zawartego w czterech Ewangeliach kanonicznych ze śladami widocznymi na Całunie.
Polskie Centrum Syndonologiczne jednoczy, motywuje i koordynuje środowisko ludzi związanych z Całunem Turyńskim w Polsce. Jego działania polegają na prowadzeniu badań naukowych, popularyzacji wiedzy oraz realizacji duszpasterstwa z wykorzystaniem Całunu.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.