Msza św. dla zaangażowanych w walkę z COVID-19
09 czerwca 2020 | 13:51 | jk / hsz | Częstochowa Ⓒ Ⓟ
Pallotyni z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Częstochowie chcą podziękować każdej osobie, która włączyła się w bezinteresowną pomoc zarówno zarażonym COVID-19, jak i tym z tzw. grupy ryzyka. „Lekarzy, pielęgniarki, służby medyczne, wolontariuszy i wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób, czy to przy współpracy z naszą Fundacją, czy samodzielnie, pomagali w tym trudnym czasie zapraszamy na wspólną Mszę św., która odbędzie się w niedzielę, 14 czerwca w Dolinie Miłosierdzia” – czytamy w zaproszeniu, które skierowali do mieszkańców Częstochowy. Na zakończenie spotkania przewidziano wspólnego grilla.
„Chociaż zmagania z koronawirusem nadal trwają, pomoc też jest nadal udzielana, ale już teraz chcielibyśmy Panu Bogu za Was wszystkich podziękować – za Wasz czas, służbę innym i Wasze poświęcenie” – podkreślają pallotyni. „Pandemia to czas wyjątkowo trudny, a jak wiadomo my Polacy zawsze w trudnym czasie okazywaliśmy się stawać na wysokości zadania. Nie inaczej jest i tym razem, kiedy widzieliśmy i nadal widzimy, jak wiele jest wokół nas dobra, ludzkiej życzliwości i wrażliwości na potrzeby innych”- wyjaśnia ks. Andrzej Partika, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Częstochowie. Pallotyn dodaje również: „Do walki z koronawirusem ruszyli wszyscy – młodzi i starsi, wierzący i niewierzący, o różnych poglądach i życiowych priorytetach. Łączyło ich jedno – pomoc osobom chorym i najbardziej narażonym”.
Zakonnik ma nadzieję, że oprócz wspólnej modlitwy nie zabraknie również okazji do wymiany dobrych praktyk i wzajemnych doświadczeń. Na to będzie z pewnością szansa przy wspólnym grillu, który organizuje Fundacja Ufam Tobie działająca w częstochowskiej Dolinie Miłosierdzia.
To wolontariusze z tej organizacji organizowali przez ostatnie 3 miesiące m. in. szycie maseczek i kombinezonów ochronnych, zakupy dla seniorów i osób w kwarantannie, telefon wsparcia, torby miłosierdzia z artykułami spożywczymi rozdawane najbardziej potrzebującym, czy prowadzenie kuchni i łaźni dla bezdomnych. Dodatkowo w domu zakonnym pallotynów udostępniono pokoje gościnne dla lekarzy i pielęgniarek, którzy dla bezpieczeństwa własnej rodziny, zdecydowaliby się przez ten czas mieszkać poza domem. Ponadto codziennie o godz.15 w Sanktuarium odmawiana jest wspólnie z osobami łączącymi się dzięki transmisji internetowej koronka za konających.
Proboszcz z Doliny Miłosierdzia wielokrotnie podkreślał, że nie byłoby dobrze, by w miejscu, w którym mówi się wiele o miłosierdziu, nie było konkretnej pomocy względem człowieka potrzebującego. To dzięki temu w parafii już od wielu lat działa Bank Żywności, kuchnia i łaźnia dla bezdomnych, finansowane są obiady szkolne dla dzieci z ubogich rodzin, organizuje się pomoc materialną i pieniężną dla osób w szczególnie trudnej sytuacji czy współfinansuje się realizację recept.
Dolina Miłosierdzia usytuowana jest u zachodnich podnóży Jasnej Góry. Miejsce słynące z wielu cudów posiada w głównym ołtarzu obraz Jezusa Miłosiernego, namalowany przez artystę malarza Adolfa Hyłę z Krakowa (tego samego, który malował obraz znajdujący się w kaplicy Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach). Jest to pierwsza na świecie parafia, której nadano takie wezwanie. Określenie „Dolina Miłosierdzia” nadał temu miejscu pierwszy biskup częstochowski bp Teodor Kubina.
Fundacja Ufam Tobie została powołana do istnienia w dniu rozpoczęcia Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia, czyli 8 grudnia 2015 r. Zamysłem założycieli było stworzenie instytucji, która jeszcze bardziej, niż tylko sama parafia, będzie wcielała w życie realizację uczynków miłosierdzia. Jej głównym zadaniem jest przede wszystkim podejmowanie działań zapobiegających wszelkim wykluczeniom społecznym. Ma ona na celu realizację zadań m. in. z dziedziny opieki i pomocy społecznej.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.