Zmiany w organizacji Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę
16 czerwca 2020 | 06:20 | eb / hsz | Tarnów Ⓒ Ⓟ
Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę odbędzie się w formie sztafety – informują organizatorzy. W sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie odbyło się w poniedziałek spotkanie księży przewodników, dyrekcji pielgrzymki i osób, które są zaangażowane w przygotowania.
Podczas spotkania została podjęta decyzja o formie pielgrzymowania w oparciu o wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i obecny stan pandemii.
„Sytuacja, w której przychodzi nam organizować pielgrzymkę, jest wyjątkowa i mamy nadzieję, że sprostamy wyzwaniom, które niesie rzeczywistość dzięki współpracy i odpowiedzialności za siebie i innych” – mówi dyrektor ks. Zbigniew Szostak.
Organizatorzy pielgrzymki informują, że przez 8 dni szlak będą przemierzały po trzy grupy. Wieczorem zaś uczestnicy autokarami wrócą do domu. Dziewiątego dnia wszystkie grupy pielgrzymkowe będą zaproszone na Jasną Górę, by wspólnie uczestniczyć w Eucharystii przed tronem Matki Bożej.
W jednej grupie będzie mogło znaleźć się około 150 pątników. Co za tym idzie, jednego dnia trasę przejdzie 450 pielgrzymów.
„Grupy będą realizowały program tak jak dotychczas, czyli będą modlitwy, konferencje, nabożeństwa i Msze św.”- mówi rzecznik PPT ks. Roman Majoch.
38. PPT na Jasną Górę odbędzie się od 17 do 25 sierpnia pod hasłem „Idźcie”.
W ubiegłym roku w dziewięciodniowych rekolekcjach w drodze uczestniczyło ok. 8 tys. pielgrzymów. Najmłodszy pielgrzym miał cztery miesiące, a najstarszy 86 lat. Na pielgrzymce były cztery śluby, pątnicy modlili się i wspierali misje, były prymicje, modlitwa za Ojczyznę i adoracja Najświętszego Sakramentu.
W pielgrzymce uczestniczyli także pątnicy m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Czech, Niemiec, Włoch, Chorwacji, Słowacji, Peru i Argentyny.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.