Letnie niedziele z Tynieckimi Recitalami Organowymi
12 lipca 2020 | 16:15 | luk | Kraków Ⓒ Ⓟ
W wybrane letnie niedziele melomani będą mogli posłuchać najpiękniejszych utworów muzyki klasycznej w wykonaniu polskich wirtuozów we wspaniałych wnętrzach kilkusetletniego Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Pierwszy koncert już dziś o godz. 16:00.
Tynieckie Recitale Organowe stały się już nieodzownym elementem wakacyjnego kalendarza krakowskich miłośników dobrej muzyki. W tym roku wypada 46. odsłona imprezy.
W ramach wydarzenia prezentowana jest muzyka organowa z różnych epok – od renesansu po współczesność. Podczas koncertów wirtuozom organów towarzyszą również artyści innych specjalności: kameraliści, wokaliści oraz chóry.
“Wszystkie koncerty w ramach Tynieckich Recitali Organowych XLVI będę organizowane z zachowaniem reżimu sanitarnego – zgodnie z wytycznymi w zakresie bezpieczeństwa i higieny ustalonymi przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla wydarzeń kulturalnych” – zapowiadają organizatorzy.
Poszczególne spotkania z muzyką klasyczną w ramach tegorocznej edycji wydarzenia odbędą się 12 i 26 lipca oraz 9 i 23 sierpnia. Za każdym razem rozpoczynać się będą o godz. 16:00.
Na organach zagrają: Jakub Woszczalski, Daniel Strządała, Andrzej Chorosiński oraz Dariusz Bakowski-Kois. Towarzyszyć im będą: Blanka Dembosz-Tondera (sopran), Gabriel Niedziela (gitara), Michał Chorosiński (recytacje) oraz Krakowski Kwintet Harfowy: Amelia Lewandowska-Wojtuch (flet), Adrian Nowak (harfa), Maria Garstecka (skrzypce), Paulina Bargieł (altówka), Paweł Czarakcziew (wiolonczela).
Bilety na każdy z recitali, w cenie 30 zł – normalny i 20 zł – ulgowy oraz zniżkowy dla posiadaczy karty Podgórze w Kulturze lub Karty Seniora CKP, można kupić online, osobiście w Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13, Punkt Informacyjny, parter) lub bezpośrednio przed każdym z recitali (przy wejściu do kościoła).
Cykl wakacyjnych koncertów organowych w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu jest organizowany od 1971 r. Organizatorami Tynieckich Recitali Organowych XLVI są Centrum Kultury Podgórza i Opactwo Benedyktynów w Tyńcu. Partnerem wydarzenia jest Dzielnica VIII Dębniki.
Opactwo Benedyktynów w Tyńcu jest najstarszym, istniejącym klasztorem w Polsce. Jego długa prawie tysiącletnia historia odzwierciedla przemiany w polskiej historii i sztuce. W XVII i XVIII w. przystąpiono do całościowej przebudowy kościoła w stylu barokowym. W 2014 roku opactwo tynieckie obchodziło 970-lecie fundacji klasztoru oraz 75-lecie powrotu benedyktynów do Tyńca.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.