Piesza pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę – w formie duchowej
03 sierpnia 2020 | 12:40 | rk / hsz | Bielsko-Biała Ⓒ Ⓟ
Nie fizyczny trud wędrowania, lecz duchowa łączność i osobiste uczestnictwo w modlitwie w miejscach kultu lub udział w transmisjach internetowych i radiowych – tak będzie wyglądała w tym roku 29. Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę w dniach od 6 do 11 sierpnia. Z powodu pandemii, pielgrzymowanie do jasnogórskiego sanktuarium ze stolicy Podbeskidzia będzie miało inną formę niż dotąd.
Główny przewodnik bielsko-żywieckiej pielgrzymki na Jasną Górę, ks. Damian Koryciński, wyjaśnił, że decyzja o zmianie formy pątniczego wędrowania ma związek z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego dla organizatorów ruchu pielgrzymkowego podczas stanu epidemii Covid-19 w Polsce z dnia 5 czerwca 2020 roku.
„Piesza pielgrzymka na Jasną Górę z Hałcnowa, Oświęcimia, Czechowic-Dziedzic, Cieszyna i Andrychowa nie wyruszy w tym roku. W zamian oferujemy pielgrzymowanie w formie mieszanej: w trasie, w kościołach, przy krzyżach i w swoich domach” – dodał, zaznaczając, że modlić się będą indywidualni pątnicy, którzy sami wyruszą w trasę, wierni poszczególnych parafii – w kościołach i przy krzyżach, a także ci, którzy pozostaną w domach, łącząc się duchowo poprzez radio „Anioł Beskidów” lub internet.
„Szczególnie zapraszamy do osobistego udziału w Mszy świętej rozpoczynającej pielgrzymowanie w Hałcnowie oraz w Drodze Krzyżowej i Mszy św. na zakończenie pielgrzymki na Jasnej Górze, jak i codziennego uczestnictwa w Mszy świętej w swoich parafiach” – zaapelował.
Opracowano specjalny plan, w ramach którego odbywać się będą modlitwy i Eucharystie, a księża głosić będą konferencje. Wieczorna modlitwa, kończąca kolejne dni, odbywać się będzie w kościołach, które od prawie 30 lat odwiedzali pielgrzymi jasnogórscy.
Hasło tegorocznej pielgrzymki – „Wielka tajemnica wiary” – koncentruje się na Eucharystii.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.