Biskupi proszą o modlitwę za abp. Józefa Michalika
30 sierpnia 2020 | 18:55 | pab / hsz | Przemyśl Ⓒ Ⓟ
O modlitwę za wszystkich chorych, szczególnie za abp. seniora Józefa Michalika, który przeszedł operację, proszą biskupi archidiecezji przemyskiej. Komunikat, skierowany do księży i diecezjan, został opublikowany na stronie internetowej archidiecezji przemyskiej.
„Czcigodni Księża, Drodzy Diecezjanie, pragniemy zachęcić Was i prosić o podjęcie modlitwy dziękczynnej (zarówno podczas Mszy Świętej, jak i w modlitwach indywidualnych) za szczęśliwą operację, której poddał się abp Józef Michalik oraz modlitwy o łaskę powrotu do zdrowia po przebytym czasie rekonwalescencji” – zachęcają abp Adam Szal, bp Stanisław Jamrozek i bp Krzysztof Chudzio.
Modlitwom polecają również wszystkich chorych i cierpiących, przebywających w szpitalach, hospicjach, zakładach opieki i w domach. „Niech cierpienie, które jest ich udziałem stanie się dla nich drogą do uświęcenia i zjednoczenia z cierpiącym Chrystusem” – napisali.
Abp Józef Michalik urodził się 20 kwietnia 1941 r. Święcenia kapłańskie przyjął w Łomży 23 maja 1964 r. z rąk ówczesnego biskupa łomżyńskiego Czesława Falkowskiego. 1 października 1986 r. Jan Paweł II mianował go ordynariuszem gorzowskim. Sakrę biskupią przyjął z rąk papieża 16 października 1986 r. w bazylice św. Piotra w Rzymie. Za swoje motto biskupie obrał sobie łacińską sentencję „Numine Tuo Domine” („Mocą Twoją Panie”). 17 kwietnia 1993 r. Jan Paweł II mianował go metropolitą przemyskim. Urząd ten abp Michalik pełnił do kwietnia 2016 r., kiedy przeszedł na emeryturę.Przez dwie kadencje (w latach 2004 – 2014) był przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski. Był także konsultorem Papieskiej Rady ds. Świeckich, członkiem Kongregacji ds. Biskupów oraz wiceprzewodniczącym Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE) a w przeszłości pełnił też funkcję przewodniczącego Komisji ds. Świeckich tego gremium.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.