Organizacja roku akademickiego na UKSW w Warszawie
09 września 2020 | 16:03 | ar, UKSW / hsz | Warszawa Ⓒ Ⓟ
Kształcenie dla wszystkich rodzajów i poziomów studiów na UKSW będzie przebiegać z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Dotyczy to zwłaszcza wykładów oraz spotkań dla większych grup, w tym także zajęć z wf i lektoratów. Forma, charakter i warunki nauczania w pierwszym semestrze nowego roku akademickiego zostały określone w zarządzeniu nowego rektora ks. prof. Ryszarda Czekalskiego.
Forma stacjonarna na terenie uczelni przewidziana będzie dla zajęć wymagających korzystania ze specjalistycznej aparatury w laboratoriach, oprogramowania, którego nie można udostępnić online, praktyk zawodowych czy zajęć terenowych, warsztatów, a także projektów i badań prowadzonych w ramach prac dyplomowych i zaliczeniowych.
Wszystkie zajęcia na uczelni będą odbywać się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Studenci i doktoranci z objawami choroby górnych dróg oddechowych i innymi wskazującymi na zakażenie Covid-19 nie będą mogli uczestniczyć w zajęciach na uczelni.
Władze wydziałów w porozumieniu z Prorektorem ds. studenckich i kształcenia ustalać będą szczegółowe rozwiązania dotyczące trybu zajęć.
Studenci pierwszego roku wszystkich rodzajów studiów mogą mieć zajęcia w formie stacjonarnej, ale z wyłączeniem wykładów. Spotkania adaptacyjne w formie tradycyjnej dla pierwszych roczników studiów pozostawione zostaną do decyzji dziekanów.
Zajęcia online realizowane będą według planu zajęć dla danego kierunku i roku studiów, a ich forma będzie umożliwiać m.in. wielostronną komunikację i zachowanie zasad bezpieczeństwa w sieci. Narzędziami służącymi do prowadzenia i uczestnictwa w zajęciach będą aplikacje Microsoft Teams, Platforma Moodle oraz usługa office365 Microsoft na platformie UKSW.
Wykładowcy i pracownicy uczelni mogą skorzystać ze szkoleń aby podnieść swoje kompetencje cyfrowe.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.