Apteka Watykańska będzie bliżej potrzebujących
15 września 2020 | 21:00 | Krzysztof Ołdakowski SJ/vaticannews.va | Watykan Ⓒ Ⓟ
Przewodniczący Gubernatoratu Państwa Watykańskiego kard. Giuseppe Bertello otworzył odnowioną siedzibę Apteki Watykańskiej. Jej restrukturyzacja, która została podjęta w 2017 roku polegała na reorganizacji magazynów, poszerzeniu przestrzeni sprzedaży oraz przyśpieszeniu obsługi klientów. Dzięki trzem robotom oraz sześciu wejściom blisko farmaceutów i sieci internetowej zgłaszanie oraz otrzymanie leków odbywa się sprawniej niż poprzednio.
W 2024 roku Apteka Watykańska będzie obchodziła 150 lat służby nie tylko osobom mieszkającym za „Spiżową Bramą”, ale również rzymianom oraz wszystkim, którzy potrzebują lekarstw, zwłaszcza tych trudniejszych do znalezienia, ponieważ związane są ze szczególnymi i rzadkimi chorobami.
Aptekę codziennie odwiedzają tysiące ludzi z całego świata. Prace remontowe miały na celu przyśpieszenie realizacji zamówień i dostaw leków. Począwszy do wczorajszego dnia farmaceuci i klienci powrócili do zabytkowych pomieszczeń całkowicie odnowionych, zastępowanych przez ostatnie osiem miesięcy przez długi kontener. Apteka jest czynna codziennie do 8.30 do 18.00, a w soboty od 8.30 do 13.00.
– To jest apteka papieża. My, którzy jesteśmy tutaj zatrudnieni, wraz z moimi współbraćmi pozostajemy w służbie Ojca Świętego, będąc do dyspozycji naszych klientów. Robimy wszystko, aby pomóc naszym chorym i potrzebującym. Ojciec Święty jest zawsze blisko nich. My z jego wsparciem dążymy do zaspokojenia ich potrzeb na polu zdrowotnym – podkreśla dyrektor Apteki, brat Binish Thomas Mulackal, z zakonu szpitalnego św. Jana Bożego. – Chcemy dać lekarstwo, które pozwoli chorym podjąć właściwe leczenie, w odpowiednim czasie oraz we właściwy sposób. Jeśli przekażemy im właściwe produkty o odpowiedniej wartości, to jesteśmy na drodze realizacji przykazania miłości bliźniego.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.