Watykan nie będzie rozmawiał z Komitetem Centralnym Katolików Niemieckich
27 października 2020 | 11:36 | st (KAI) / pz | Bonn Ⓒ Ⓟ
Prefekt Kongregacji ds. Duchowieństwa, kard. Beniamino Stella zaprosił na rozmowy do Rzymu dotyczące niedawnej instrukcji: „Nawrócenie duszpasterskie wspólnoty parafialnej w służbie misji ewangelizacyjnej Kościoła” przedstawicieli episkopatu Niemiec, ale nie Komitetu Centralnego Katolików Niemieckich – który jest współorganizatorem Drogi Synodalnej – wynika z komunikatu opublikowanego wczoraj przez rzecznika Niemieckiej Konferencji Biskupów, Matthiasa Koppa.
Jak wynika z komunikatu, w minionych dniach doszło do wymiany korespondencji między Przewodniczącym Niemieckiej Konferencji Biskupów, biskupem dr Georgem Bätzingiem, a prefektem Kongregacji ds. Duchowieństwa, kardynałem Beniamino Stellą na temat instrukcji: „Nawrócenie duszpasterskie wspólnoty parafialnej w służbie misji ewangelizacyjnej Kościoła”.
List kard. Stelli zawiera teologiczne i kanoniczne odniesienia do misji parafii. Zostanie on omówiony na forum konferencji episkopatu, a także będzie przedmiotem debaty w ramach Konferencji Wspólnej między przedstawicielami konferencji episkopatu i Komitetu Centralnego Katolików Niemieckich. Ponadto, w Rzymie ma się odbyć dyskusja z przedstawicielami Kongregacji ds. Duchowieństwa. Pragnie ona przede wszystkim przeprowadzić dyskusję z biskupami niemieckimi. Sprawa ta jest już przedmiotem rozmów roboczych.
Ponadto przewodniczący niemieckiego episkopatu uważa, że właściwa byłaby dyskusja z prezydium Drogi Synodalnej. Biskup Bätzing omówi te kwestie z Kongregacją, kiedy będzie to możliwe. Pewne jest natomiast, że Kongregacja ds. Duchowieństwa nie zaprasza na te rozmowy Komitetu Centralnego Katolików Niemieckich, który nie może uczestniczyć w spotkaniu w Rzymie – podaje Matthias Kopp.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.