KIK w Katowicach pozytywnie o Deklaracji ws. Konsensusu Genewskiego
05 listopada 2020 | 14:48 | Robert Prorok, maj | Katowice Ⓒ Ⓟ
„Klub Inteligencji Katolickiej w Katowicach z satysfakcją przyjmuje przyłączenie się Rządu Rzeczpospolitej Polskiej do grona sygnatariuszy Deklaracji z 22 października 2020 r. w sprawie Konsensusu Genewskiego” – czytamy w przesłanym KAI oświadczeniu. Zarząd wyjaśnia, że deklaracja zwraca uwagę na wartość rodziny i sprzeciwia się uznawaniu międzynarodowego prawa do aborcji.
Publikujemy treść stanowiska katowickiego KIK:
Stanowisko Klubu Inteligencji Katolickiej w Katowicach dotyczące Deklaracji ws. Konsensusu Genewskiego w sprawie promowania zdrowia kobiet i wzmacniania rodziny
Katowice, 28 października 2020 r.
Klub Inteligencji Katolickiej w Katowicach z satysfakcją przyjmuje przyłączenie się Rządu Rzeczpospolitej Polskiej do grona sygnatariuszy Deklaracji z 22 października 2020 r. w sprawie Konsensusu Genewskiego („Geneva Consensus Declaration On Promoting Women’s Health and Strengthening the Family”) podkreślającej znaczenie godności i wartości każdej osoby ludzkiej, jej przyrodzone prawo do życia oraz równe prawo mężczyzn i kobiet do korzystania ze wszystkich praw obywatelskich i politycznych, a także praw ekonomicznych, społecznych i kulturalnych w tym konieczność poprawy i zabezpieczenia dostępu kobiet do korzyści w zakresie zdrowia i rozwoju. Deklaracja podkreśla, że nie ma międzynarodowego prawa do aborcji, a każde państwo ma prawo do kształtowania swojego ustawodawstwa w tym zakresie, natomiast rodzina jest naturalną i podstawową komórką społeczeństwa mającą prawo do ochrony ze strony społeczeństwa i państwa. W tym celu konieczne jest zaangażowanie się w cały system ONZ, aby urzeczywistnić te uniwersalne wartości, uznając, że indywidualnie jesteśmy silni, ale razem jesteśmy silniejsi.
Za Zarząd Klubu Inteligencji Katolickiej w Katowicach
Andrzej Dawidowski
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.