„Nie jesteś samotna wyspą” – Odbył się Kongres Młodzieży Polonijnej online
13 grudnia 2020 | 09:00 | BP KEP | Warszawa Ⓒ Ⓟ
„Nie jesteś samotna wyspą” – pod takim hasłem odbyło się 12 grudnia 2020 roku kolejne spotkanie dla młodzieży polonijnej, w ramach cyklu Kongres Młodzieży Polonijnej online. W spotkaniu wzięło udział ok. 100 osób z Anglii, Australii, Białorusi, Francji, Grecji, Luksemburga, Niemiec, Polski, Portugalii, Szkocji, Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Ukrainy, Uzbekistanu i Włoch.
Młodzież polonijna spotkała się po raz kolejny by tym razem pochylić się nad przykazaniem miłości bliźniego w przestrzeni społecznej, do czego zachęca ostatnia encyklika papieża Franciszka „Fratelli tutti”, a także różne problemy społeczne występujące w Polsce, i w innych krajach. Wśród poruszanych tematów znalazły się: – tolerancja – równość – integracja ze środowiskiem, w którym żyjemy – obojętność – radykalizm.
Wprowadzeniem w tematykę spotkania i dyskusję na ten temat był wykład ks. dr hab. Marcina Kowalskiego (KUL) – „Biblijna miłość bliźniego – wolność, odpowiedzialność, tolerancja”. Uczestnicy Kongresu dzielili się także swoimi przeżyciami, problemami z jakimi się spotykają w swoich środowiskach oraz refleksjami i propozycjami na przyszłość.
W programie znalazł się czas na wspólny śpiew i modlitwę, którą tym razem animowała grupa młodzieżowa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z Lublina.
Na zakończenie spotkania uczestnicy obejrzeli film przedstawiający zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe w różnych krajach świata oraz złożyli sobie życzenia.
Kongres Młodzieży Polonijnej online – „Spotkanie LIVE” odbywają się co 2 miesiące i są stałą formą kontaktu i duszpasterstwa młodych ze środowisk polonijnych z całego świata. Następne spotkanie odbędzie się 20 lutego 2021 roku.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.