Protesty w sprawie mieszkań dla mniejszości seksualnych w Lizbonie
15 grudnia 2020 | 09:27 | mz (KAI/RO/CML) | Lizbona Ⓒ Ⓟ
Chrześcijańsko-ludowy blok CDS-PP a także część działaczy organizacji chrześcijańskich zaprotestowali przeciwko decyzji władz ratusza w Lizbonie nakazujących przekazanie część środków z budżetu miasta na bezpłatne mieszkania dla osób z mniejszości seksualnych.
Zatwierdzony przez władze portugalskiej stolicy tzw. Pierwszy Plan Miejski LGBTI przewiduje, że poza kilkoma bezpłatnymi mieszkaniami dla członków mniejszości seksualnych, głównie osób w młodym wieku będących ofiarami przemocy, ratusz zacznie wdrażać 21-punktowy plan wsparcia dla tego środowiska.
Dokument ten przewiduje m.in. pomoc ze strony władz miasta na rzecz znalezienia pracy osobom ze środowiska LGBTI, wsparcie dla nich w celu lepszej integracji w miejscu zatrudnienia, a także pomoc w promowaniu miejsc historycznych związanych z mniejszościami seksualnymi w portugalskiej stolicy.
Katolicki działacz z lizbońskiej dzielnicy Carnide, Antonio Fonseca poparł wyrażony podczas głosowania przez CDS-PP sprzeciw radnych tej formacji wobec inicjatywy faworyzującej środowisko LGBTI. Wskazał, że w jego ocenie decyzja ta zapadła z motywów światopoglądowych. Działający w organizacjach na rzecz praw osób niepełnosprawnych aktywista powiedział KAI, że „Lizbona zajmuje się w zbyt małym stopniu osobami upośledzonymi ruchowo”.
– Od lat zabiegamy o środki na modernizację dróg i zaadaptowanie chodników dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Niestety, zwykle skutki tych działań są znikome. Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że w ostatnim czasie władze miasta wolały kierować środki budżetowe na rzecz organizacji LGBTI oraz dla ruchów na rzecz praw zwierząt niż dla osób niepełnosprawnych – dodał Fonseca.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.