Wciąż można wesprzeć Kielecki Bank Żywności
22 grudnia 2020 | 11:37 | dziar | Kielce Ⓒ Ⓟ
Ok. 50 procent zmniejszy się, w stosunku do ubiegłego roku, liczba obdarowanych paczkami świątecznymi od Kieleckiego Banku Żywności. To skutek pandemii, która spowodowała ograniczone zbiórki żywności w sklepach i częściowe przeniesienie akcji do sieci.
Paczki wkrótce trafią do ok. 400. potrzebujących mieszkańców Kielc i powiatu kieleckiego.
Powstają z zebranych łącznie ok. 2 ton i 600 kilogramów produktów spożywczych, które udało się zgromadzić dzięki Świątecznym Zbiórkom Żywności, prowadzonym w sklepach oraz w internecie. Jednak jest to tylko 10 procent tego, co zebrano w 2019 roku.
„Święta godne, a nie głodne” – pod takim hasłem odbywała się tegoroczna edycja Świątecznej Zbiórki Żywności. Z powodu koronawirusa w tym roku wydarzenie miało inny charakter. Zbiórki w sklepach odbywały się bez udziału wolontariuszy, ale jak zwykle w okolicach kas znalazły się oznakowane kosze na artykuły spożywcze.
Jak informuje Anna Mazur z Kieleckiego Banku Żywności, w sklepach zebrana została mniejsza niż zazwyczaj ilość żywności – to ok. 2 ton 300 kilogramów. Ponadto uruchomiono zbiórkę w internecie na stronie zbiorkazywnosci.pl. Tam można wejść do sklepu online, gdzie zostały przygotowane koszyki, do których „wpłacamy” pieniądze.
Zbiórka internetowa będzie prowadzona jeszcze do końca roku, więc nadal można wesprzeć tę inicjatywę. Z pierwszej transzy zbiórki online, która została wypłacona, zostało zakupione 300 kg żywności.
Misją Kieleckiego Banku Żywności jest przeciwdziałanie marnowaniu żywności oraz zmniejszanie obszarów niedożywienia w regionie poprzez pozyskiwanie żywności i przekazywanie jej potrzebującym. Zazwyczaj w skali roku KBŻ przekazuje ponad 1300 ton żywności, która trafia do rodzin wielodzietnych, osób bezdomnych, niepełnosprawnych i samotnych.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.