Pomoc dla osób przeżywających trudności w czasie pandemii
23 grudnia 2020 | 16:48 | eg | Płock Ⓒ Ⓟ
Centrum Psychologiczno-Pastoralne „Metanoia” w Płocku oferuje bezpłatną pomoc dla mieszkańców Płocka, którzy przeżywają różnego rodzaju trudności, spowodowane trwającą pandemią Covid-19: „Proponujemy profesjonalną pomoc osobom, które na przykład nie radzą sobie ze śmiercią bliskich czy problemami związanymi z izolacją” – mówi ks. dr Łukasz Zdunkiewicz, wicedyrektor „Metanoi”.
Centrum Psychologiczno-Pastoralne „Metanoia” w Płocku, w ramach współpracy z Urzędem Miasta Płocka, zaprasza na bezpłatne porady do psychologa, specjalisty ds. przeciwdziałania przemocy domowej, terapeuty ds. uzależnień, mediatora, prawnika, pedagoga i logopedy. Zgłosić można się osobiście do siedziby „Metanoi” w Alejach Kobylińskiego 21A lub telefonicznie: kom. 513-107-753.
Do specjalistów mogą zgłaszać się płocczanie, którzy borykają się z różnymi problemami i trudnymi sytuacjami, w tym związanymi z trwającą pandemią, chodzi np. o depresje, narastające konflikty emocjonalne, obniżenia nastroju, nieradzenie sobie z podstawowymi zadaniami życiowymi.
W płockiej „Metanoi” na pomoc specjalistów mogą też liczyć mieszkańcy diecezji płockiej, zwłaszcza w zakresie porady psychologa czy pedagoga. Spotkania te są finansowane z Diecezjalnego Funduszu Społecznego. Z kolei w filii „Metanoi” przy ul. Ks. P. Ściegiennego 18 w Ciechanowie oferowana jest pomoc psychologa i mediatora.
„Ludzie nie potrafią poradzić sobie z chorobą czy śmiercią bliskich, narasta poczucie niebezpieczeństwa, kwarantanna czy izolacja rodzi kłopoty małżeńskie, rodzinne, wychowawcze. W tej sytuacji proponujemy bezpłatną, profesjonalną poradę i pomoc, której szuka wiele osób” – mówi ks. dr Łukasz Zdunkiewicz, wicedyrektor „Metanoi”.
Centrum Psychologiczno-Pastoralne „Metanoia” mieści się Alejach Kobylińskiego 21A w Płocku, jest instytucją diecezji płockiej, działa od 2002 r. Celem działalności jest pomoc ludziom przeżywającym różnego rodzaju trudności. W jej skład wchodzą: Poradnia małżeńsko-rodzinna, Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, W swojej siedzibie centrum ma do dyspozycji m.in. salę terapii grupowej, pracownię diagnozy pedagogicznej, pracownię diagnozy psychologicznej, salę mediacji rodzinnej, salę konferencyjną, pięć sali terapii indywidualnej. Centrum posiada status organizacji pożytku publicznego oraz kościelną osobowość prawną.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.