Propozycja Wspólnoty Chemin Neuf na Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
17 stycznia 2021 | 11:55 | pb (KAI/Chemin Neuf) | Warszawa Ⓒ Ⓟ
Na kolejne dni Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan od 18 do 25 stycznia Międzynarodowa Wspólnota Chemin Neuf (Nowa droga) proponuje krótkie filmy z nauczaniami i świadectwami. Za punkt wyjścia posłuży modlitwa o jedność, codziennie odmawiana przez członków tej katolickiej wspólnoty o powołaniu ekumenicznym.
Tekst modlitwy znajduje się w filmiku wprowadzającym, już dostępnym online [LINK].
W tym samym miejscu na kanale Youtube CCN w Polsce codziennie o 8.00 rano będzie emitowane pięciominutowe nauczanie. Abp Justin Welby (prymas Kościoła Anglii), ojciec Laurent Fabre (założyciel Chemin Neuf), s. Michaela Borrmann (luteranka), s. Anne-Cathy Graber (menonitka) i inni przedstawią nam swoje refleksje.
Poruszą oni takie tematy, jak: Jak Jezus patrzył na swoich uczniów przed przeżyciem swojej Męki i dlaczego nalegał na więzy jedności i pokoju między nimi? Czy naprawdę możemy mieć nadzieję na jedność, skoro niektóre separacje trwają od wieków? Nad czym obecnie pracuje się w kręgach ekumenicznych i jakie są różne modele jedności? W jaki sposób Duch Święty zaskoczył nas w ostatnich dziesięcioleciach?
Po południu od godziny 14.00 będzie można odkryć krótkie świadectwa osób zaangażowanych na rzecz jedności: par mieszanych wyznaniowo, teologów, mężczyzn i kobiet służących innym Kościołom niż ich własny, misjonarzy pojednania, pochodzących z różnych Kościołów i różnych krajów.
Nauczania i świadectwa dostępne będą z napisami w 15 językach, wśród których można wybrać polski.
Wspólnota Chemin Neuf wywodzi się z grupy modlitewnej. Powstała w 1973 r. w Lyonie (Francja) i jest wspólnotą katolicką o powołaniu ekumenicznym. Liczy dzisiaj prawie 2000 członków w około 30 krajach.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.