Ks. Marek Adamczyk diecezjalnym duszpasterzem osób pokrzywdzonych
19 lutego 2021 | 19:02 | rm | Radom Ⓒ Ⓟ
Bp Marek Solarczyk powołał diecezjalnego duszpasterza osób pokrzywdzonych. Został nim 51-letni ks. Marek Adamczyk, duszpasterz młodzieży, rodzin oraz odpowiedzialny za przygotowanie do małżeństwa. Na co dzień ks. Adamczyk jest proboszczem parafii św. Jadwigi Królowej na os. Akademickim w Radomiu.
Delegatem biskupa radomskiego ds. ochrony dzieci i młodzieży jest ks. dr Jarosław Wojtkun.
Powołany dziś diecezjalny duszpasterz osób pokrzywdzonych deklaruje, że będzie chciał się spotkać z innymi duszpasterzami, którzy od dawna zajmują się problemem seksualnego wykorzystania dzieci i młodzieży przez duchownych. Zaznacza, że w jego pracy chodzi o wieloaspektową opiekę duchową, by takie osoby mogły przyjść i by zostały wysłuchane i zrozumiane w Kościele.
„Chodzi też o to, kiedy będzie taka potrzeba, by pomóc im stanąć na nogi np. znaleźć odpowiedniego psychologa, wspierać w terapii, we wracaniu do normalnego życia. Ale ważną sprawą jest także to, by ocalić w tych ludziach wiarę, nie tyle wiarę w Kościół czy w księży, co w Pana Boga, w Chrystusa Zbawiciela” – powiedział ks. Adamczyk.
Ks. Marek Adamczyk urodził się 4 sierpnia 1970 roku w Radomiu. Święcenia kapłańskie przyjął 17 czerwca 2000 roku. Jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej i doktorem socjologii (Studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim). Przez sześć lat pełnił funkcje duszpasterza akademickiego i diecezjalnego duszpasterza młodzieży. Jest też organizatorem Apeli Młodych – spotkań młodzieży na radomskim deptaku. Pełnił również funkcję diecezjalnego koordynatora Światowych Dni Młodzieży. Aktualnie jest proboszczem parafii św. Jadwigi Królowej w Radomiu.
W diecezji radomskiej delegatem Biskupa Radomskiego ds. ochrony dzieci i młodzieży jest ks. dr. Jarosław Wojtkun, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.