Bydgoszcz: modlitwa w intencji papieża Franciszka i Benedykta XVI
29 czerwca 2021 | 15:24 | jm | Bydgoszcz Ⓒ Ⓟ
„Ich życiorysy były tak niepodobne, a dokonania dla chrześcijaństwa tak doniosłe, że każdy z nich zasługuje na osobne upamiętnienie” – mówił o świętych Apostołach Piotrze i Pawle w uroczystość ich wspomnienia wykładowca Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej ks. prof. Mariusz Kuciński. Katedra świętych Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy była miejscem modlitwy w intencji papieża Franciszka. Uczestnicy pamiętali także o Benedykcie XVI, wspominając 70. rocznicę jego święceń kapłańskich.
– Dzisiejsze spotkanie jest okazją do gorliwej modlitwy w intencji następcy św. Piotra. Chcemy w ten sposób wspomóc jego apostolskie posługiwanie – mówił proboszcz parafii katedralnej ks. prałat Stanisław Kotowski, który przewodniczył Mszy św.
Homilię wygłosił ks. prof. Mariusz Kuciński. – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła mówi o tym, że jedność Kościoła zbudowana jest z różnorodności tworzących go ludzi – podkreślił, dodając, że Kościół i wierni modlą się dzisiaj w intencji papieża we wszystkich kościołach świata.
Dyrektor Centrum Studiów Ratzingera w Bydgoszczy, którego celem jest m.in. promowanie wiedzy z zakresu teologii i nauczania papieża Benedykta XVI, przywołał słowa arcybiskupa Alfonsa Nossola, który z jednym wywiadów mówił: „Patrząc na Benedykta XVI, cisną się na usta słowa Pana Jezusa: Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”.
– Rzeczywiście, jest on człowiekiem, który Boga ogląda. Jego teologia jest równocześnie teologią esencjalnie i głęboko zakotwiczoną w całej materii wiary. Wszystko, co czynił, wszystko, o czym pisał, wszystko, na co wskazywał w oparciu o posłuszeństwo wiary, prowadziło do radości. To był człowiek, który siał miłość i uczył, jak mamy ją przyjmować i cieszyć się nią. Bo wiara chrześcijańska jest wiarą wielkanocną – podsumował ks. prof. Kuciński.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.