W Kokotku k. Lublińca ruszył Festiwal Życia
24 sierpnia 2021 | 15:05 | rk | Kokotek Ⓒ Ⓟ
Mszą św. pod przewodnictwem bp. Marka Solarczyka rozpoczął się 23 sierpnia w Kokotku koło Lublińca „Festiwal Życia”. Spotkaniu z udziałem kilkuset młodych ludzi towarzyszy w tym roku historia Abrahama z Księgi Rodzaju. Wydarzenie obywa się na terenie Oblackiego Centrum Młodzieży NINIWA.
Do tej starotestamentowej postaci nawiązał biskup Solarczyk w kazaniu podczas Eucharystii. „Stajemy dzisiaj jako Ci, którzy w tym Festiwalu Życia, w tej postawie Abrahama chcemy odkryć, chcemy odczytać, że my również możemy być dawcami życia” – powiedział i zauważył, że przez Abrahama odkrywającego Boga także współcześni mogą odczytać „wartość wiary, piękno Boga i zyskują tak wiele darów”.
„To wyjście sprawia, że tworzy się coś wyjątkowego, bo Bóg to tworzy. I to jest dzisiaj to wyjątkowe zaproszenie. I tego Wam życzę, aby ten czas przyniósł takie owoce” – stwierdził hierarcha.
Pierwszy dzień festiwalu zakończył wieczór integracyjny prowadzony przez DJ Tomasza Cichego, Apel Jasnogórski oraz błogosławieństwo.
Festiwal Życia to największe plenerowe chrześcijańskie wydarzenie dla młodych na Śląsku. Siedem dni pod namiotami wypełniają koncerty, konferencje i warsztaty oraz przede wszystkim codzienne Msze św. Wśród prelegentów jest m.in. ks. Jakub Bartczak, a wśród artystów występ zapowiedzieli: Tau, ks. Bartczak, Owca czy Golec uOrkiestra.
27 sierpnia na Festiwalu Życia w Kokotku młodzież diecezji gliwickiej, bielsko-żywieckiej, sosnowieckiej, archidiecezji katowickiej i częstochowskiej powita krzyż ŚDM i ikonę Maryi Ocalenia Ludu Rzymskiego – symbole spotkań młodych z Ojcem Świętym, które pielgrzymują przez Polskę od 21 sierpnia br.
Festiwal Życia odbył się po raz pierwszy w lipcu 2018 r., gromadząc ponad 700 uczestników z całej Polski. Organizowany jest wspólnie przez 5 diecezji województwa śląskiego i misjonarzy oblatów.
Festiwal ma już jednak znacznie starszą tradycję. Wcześniej, przez 15 lat festiwale odbywały się w Kodniu nad Bugiem przy sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej. Zapoczątkowany został przez o. Ryszarda Sierańskiego OMI, Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.