KUL: Polonijny Kongres Dziennikarzy Obywatelskich
13 listopada 2021 | 22:41 | ms/KUL, tk | Lublin Ⓒ Ⓟ
Towarzystwo Przyjaciół KUL w Lublinie od czerwca br. realizuje projekt: Akademia Polonijnych Dziennikarzy Obywatelskich. To 400 godzin szkoleń dla uczestników z piętnastu krajów świata. Finałem będzie Kongres Dziennikarzy Obywatelskich w dniach 15-25 listopada, w którym wezmą udział goście specjalni: prof. Jerzy Bralczyk, Magdalena Wolińska-Riedi, Rafał Stańczyk, Sławomir Wróbel oraz fotografik Maks Strzeczkowski. Spotkania online są otwarte.
Kongres zaplanowany został w terminie 15 – 25 listopada. Ostatniego dnia poznamy prace uczestników Akademii – video, audio, foto. Zaprezentowany zostanie także Multimedialny Album Dobrych Praktyk stworzony we współpracy Polonii ze specjalistami prowadzącymi szkolenia.
– Blisko trzy miesiące intensywnych szkoleń, dyskusji i inspirujących rozmów, pokazały jak ogromną potrzebę współdziałania mają nasi rodacy. Cieszymy się, że tak licznie i z zaangażowaniem skorzystali z naszych propozycji – podkreśla dr Wojciech Wciseł, koordynator projektu.
Finał poprzedzą „Spotkania z mistrzem”. Wszystkie online, o godz. 18.00. Pierwsze – „Z ziemi włoskiej do Polski. Praca korespondenta zagranicznego” z red. Magdaleną Wolińską-Riedi, korespondentką TVP w Rzymie oraz autorką książek – odbędzie się już w poniedziałek 15 listopada.
Na środę 17 listopada zaplanowano spotkanie z red. Rafałem Stańczykiem, korespondentem TVP w USA, dziennikarzem wojennym. Tytuł: „Być jak najbliżej. Praca korespondenta wojennego i dziennikarza zagranicznego”.
W czwartek 18 listopada odbędzie się spotkanie ze Sławomirem Wróblem, producentem „Magazynu z Wysp” dla TVP Polonia, zatytułowane „Nikt nie jest samotną wyspą. Integracyjna rola mediów polonijnych”.
Przyszły tydzień (poniedziałek 22 listopada) rozpocznie się spotkaniem z językoznawcą prof. Jerzym Bralczykiem, który odniesie się do sposobów komunikacji za pośrednictwem mediów i powie o roli jaką mogą odegrać osoby związane z mediami polonijnymi.
Z kolei we wtorek, 23 listopada, wieczór dla ludzi pasjonujących się fotografią. „Fotograf bez granic” i spotkanie z Maksem Strzeczkowskim, wykładowcą fotografii na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS, zdobywcą Grand Press Photo 2021 stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
– Ze względu na możliwość zetknięcia się z tak wyjątkowymi gośćmi spotkania są otwarte i każdy kto się zarejestruje będzie mógł w nich uczestniczyć. Serdecznie zapraszam – zachęca dr Wciseł.
Partnerzy merytoryczni projektu: Akademia Nowoczesnych Mediów i Komunikacji KUL oraz Instytut Dziennikarstwa i Zarządzania KUL.
Projekt „Akademia Polonijnych Dziennikarzy Obywatelskich” jest finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.
Link do zapisów w excel online https://docs.google.com/spreadsheets/d/1jtump3oiRgQkHmM0Do7y–iozHkfpzDezRqin4VnmMo/edit?usp=sharing dostępny jest także na profilu FB TP KUL.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.