W diecezji radomskiej rozpoczęła się peregrynacja figury Niepokalanej Matki Kościoła
09 grudnia 2021 | 11:07 | rm | Radom Ⓒ Ⓟ
W diecezji radomskiej rozpoczęła się peregrynacja figury Niepokalanej Matki Kościoła. Inauguracja odbyła się wieczorem, 8 grudnia w kościele katedralnym w Radomiu, bowiem tego dnia obchodzona była uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która jest świętem patronalnym Ruchu Światło- Życie.
Peregrynacja potrwa do końca roku szkolnego i obejmie wszystkie Kręgi Domowego Kościoła i wspólnoty młodzieżowe Ruchu Światło-Życie diecezji radomskiej. Duszpasterska inicjatywa nawiązuje do obchodzonego jubileuszu 50-lecia działalności oaz w diecezji radomskiej. Obchody rozpoczęły się w sierpniu w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej.
– Postanowiliśmy, że peregrynacja rozpocznie się po uroczystości Niepokalanego Poczęcia, a w samą uroczystość poświęcimy figury. Jest ich osiem, bo na tyle rejonów podzielona jest nasza diecezja, jeśli chodzi o Ruch Światło-Życie. Chcemy, aby figura Niepokalanej peregrynowała po parafiach, gdzie działa Ruch Światło-Życie, po Kręgach Domowego Kościoła, nawiedzając poszczególne rodziny i po wspólnotach młodzieżowych – powiedział ks. Przemysław Wójcik, diecezjalny moderator Domowego Kościoła, rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie.
Każda ze wspólnot młodzieżowych, kręgów i rodzin będzie miała u siebie figurę przed dobę. Obecnie w Domowym Kościele istnieje 140 kręgów, w których skupionych ponad 1100 członków.
Pierwsza oaza w diecezji radomskiej odbyła się w Dąbrówce koło Sulejowa w dniach od 6 do 20 lipca 1971 r. Turnus zakończył się wówczas błogosławieństwem, którego udzielił bp Piotr Gołębiowski, dzisiaj sługa Boży. Turnus prowadzili: ks. Kazimierz Mazur i ks. Andrzej Wróblewski. Były to rekolekcje dla ministrantów połączone z kursem lektorskim.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.