Gość Niedzielny: w świątecznym wydaniu płyta z „Biblią Audio”
23 grudnia 2021 | 08:52 | asp | Katowice Ⓒ Ⓟ
Do świąteczno-noworocznego numeru „Gościa Niedzielnego”, wydawca dołącza pierwszą z dwunastu płyt superprodukcji „Biblia Audio”. To projekt w wykonaniu plejady polskich aktorów. Kolejne części będą ukazywały się co miesiąc. 9 stycznia dołączone zostanie pudełko.
Czytelnicy, kupując „Gościa” z płytą, będą mogli skompletować całą, składającą się z 12 płyt kolekcję, zawierającą wszystkie księgi Starego i Nowego Testamentu (w przekładzie Biblii Tysiąclecia) w formie zrealizowanego z wielkim rozmachem słuchowiska. W numerach z płytą pojawią się także materiały egzegetyczne, pomagające zrozumieć treść oraz przesłanie znajdujących się na niej ksiąg biblijnych.
Jak przekonuje Marcin Jakimowicz, dziennikarz „Gościa” na krążkach dołączonych co miesiąc do tygodnika nie znajdziemy słownych pomyłek, jakie czasem zdarzają się na ambonie. – Usłyszycie słowo Boże przeczytane przez znakomitych aktorów. Dwanaście płyt będziemy co miesiąc dołączali do tygodnika, by czytelnicy mieli czas, aby kilka ksiąg zawartych na krążku „połknąć” (to określenie Apokalipsy) i przetrawić, tak by słowo Boże mogło rezonować w ich sercach – wyjaśnia.
Pierwsza płyta będzie dołączona już do numeru świątecznego (numer podwójny 51–52). – Nie zachowamy chronologii, bo pragniemy, by Słowo prowadziło nas przez kalendarz liturgiczny. Na Boże Narodzenie zaczniemy od Dobrej Nowiny Nowego Testamentu, a czytelnicy będą mogli w domach odsłuchać przesłanie Ewangelii – dodaje dziennikarz.
W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu dołączona zostanie płyta z księgami, których fragmenty są czytane w tym czasie w liturgii słowa. W numerze na otwierającą Wielki Tydzień Niedzielę Palmową znajdziemy płytę, na której usłyszymy między innymi porażające proroctwo Izajasza o cierpiącym Słudze Jahwe. Każdej będzie towarzyszył w „Gościu” tekst przybliżający kontekst powstania i znaczenie tych biblijnych tekstów oraz pomagający zrozumieć ich przesłanie. W pierwszym numerze w 2022 roku kolekcjonerzy Biblii Audio znajdą pudełko na całą kolekcję.
Ten pełen zapis Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu jest największym słuchowiskiem w Europie. W nagraniu uczestniczyło niemal 500 aktorek oraz aktorów i aż 10 tysięcy statystów. Udział wzięli między innymi: Adam Woronowicz (Jezus Chrystus), Jan Englert (Mojżesz), Franciszek Pieczka (Abraham), Danuta Stenka (Judyta), Jerzy Trela (Bóg), Anna Dymna (czytająca Psalm 5). Małgorzata Kożuchowska została narratorką Ewangelii św. Jana, a Wojciech Malajkat narratorem Apokalipsy św. Jana.
To forma w pełni udźwiękowiona, ze specjalnie skomponowaną muzyką symfoniczną. – Nagrane w Izraelu tła dźwiękowe sprawiają, że odbiorca przenosi się do odsłuchiwanej rzeczywistości, ma szansę poczuć ducha tamtych miejsc. Hasło przewodnie produkcji: „Usłysz, czego nie przeczytasz”, najlepiej oddaje intencje naszego działania. Pragnęliśmy, by odbiorca zanurzał się w słuchanych opowieściach – opowiadają twórcy tego gigantycznego projektu: Krzysztof Czeczot (aktor, reżyser, założyciel firmy Osorno, w której produkowane są słuchowiska radiowe) i Maciej Budzich (autor bloga o mediach, reklamie i marketingu odpowiedzialny za funkcjonowanie projektu w sieci).
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.