O serwisie
W naszym internetowym magazynie każdy czytelnik ma codziennie – przez 7 dni w tygodniu – dostęp do najświeższych informacji z życia wiary, bezpośrednio u ich agencyjnego źródła. Nasz magazyn adresujemy nie tylko do osób wierzących, ale także do tych niezadeklarowanych religijnie lub niewierzących.
Chcemy o rzeczach tak ponadczasowych jak religia mówić nowoczesnym językiem. Dlatego wykorzystujemy cały dostępny arsenał środków wykorzystywanych w internecie: tekst, grafikę, animację, fotografię, dźwięk, a także różne formy przekazu dziennikarskiego: news, opinie, wywiad, reportaż, analiza, dossier, felieton.
Magazyn to jednak nie tylko bieżące wiadomości. Internauta znajdzie tu obecnie kilka podserwisów tematycznych. Jednym z walorów naszego magazynu jest również Biblioteka, do której wprowadzamy najważniejsze dokumenty Kościoła.
Mamy nadzieję, że internetowa oferta KAI wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkich osób, które chcą mieć dostęp do bieżących informacji dotyczących wiary.
Wszystkie teksty w ekai.pl są chronione prawem autorskim. Jeżeli chcieliby Państwo wykorzystywać je w pracy redakcyjnej bądź wykupić prawo do publikacji materiałów w internecie, czasopiśmie czy radiu, prosimy o kontakt z działem sprzedaży: marketing@ekai.pl, tel. (22) 838 80 63.
Katolicka Agencja Informacyjna istnieje od 1993 roku i jest drugą co do wielkości katolicką agencją w Europie i największą w Europie Środkowo-Wschodniej. Z serwisu KAI korzystają na co dzień największe polskie dzienniki, stacje telewizyjne i radiowe, serwisy internetowe. Nasza oferta obejmuje wszystkie formy przekazu:
– codzienny serwis agencyjny, zawierający kilkadziesiąt depesz z całego świata, dostępny przez internet, satelitę lub modemami;
– dwa razy w tygodniu biuletyn prasowy, będący kompendium wiedzy nt. Kościoła katolickiego w Polsce i na świecie;
– tygodnik „Wiadomości KAI” dostępny w wersji drukowanej i elektronicznej;
– „Dwie minuty dla KAI” w serwisie Radia Watykańskiego.
KAI wydaje też książki, m.in.: „Leksykon Kościoła katolickiego w Polsce”, „Kto jest kim w Kościele”, „Leksykon zakonów”, „Leksykon ruchów i stowarzyszeń” oraz dokumenty Kościoła, jak encykliki, listy apostolskie itp.