VII Diecezjalny Kongres Różańcowy w Radzyniu Podlaskim
13 marca 2022 | 18:35 | ks. mw | Siedlce Ⓒ Ⓟ
Różaniec nie jest modlitwą dla dorosłych i starszych. Jest modlitwą Kościoła przekazywaną często najmłodszym dzieciom – wskazywał bp Grzegorz Suchodolski w Radzyniu Podlaskim. W sobotę 12 marca odbyła się tam pielgrzymka Kół Różańcowych z części parafii diecezji siedleckiej.
Czciciele Maryi przybyli do Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kongres Różańcowy rozpoczął ks. Grzegorz Koc, diecezjalny moderator Kół Żywego Różańca. – Bóg zapłać za tą wspaniałą wspólnotę, którą tworzymy, aby wielbić Boga, aby dać dowód miłości dla naszej Matki, z którą jest związane nasze życie – podkreślał kapłan.
Kolejny punktem spotkania była konferencja pt. „Bł. Paulina Maria Jaricot cała dla Kościoła, cała dla misji”. Wygłosił ją ks. dr Bogdan Michalski. Proboszcz parafii Jaksonów w Archidiecezji Wrocławskiej napisał pracę doktorską o działalności Pauliny Marii Jaricot. Z inicjatywy kapłana zostały przetłumaczone jej pisma z języka francuskiego na język polski. Założycielka Żywego Różańca, 22 maja w Lyonie zostanie wyniesiona na ołtarze.
Po konferencji, przed Najświętszym Sakramentem, został odmówiony różaniec. Centralnym punktem wydarzenia była Msza św. o godz. 12.40 pod przewodnictwem bp. Grzegorza Suchodolskiego.
Biskup w homilii podkreślił, że obecne koła powinny podjąć się próby rozmodlenia dzieci i młodzieży. – Naszym nadrzędnym celem nie może być tylko to, aby powstało jeszcze jedno koło składające się z osób starszych, choć to też jest ważne. Ale dużo więcej zrobimy jeśli te koła, które już są, rozmodlą dzieci i młodzież na różańcu. I być może to jest dla nas zadanie – wskazał bp Suchodolski.
W spotkaniu był jeszcze czas na wspólną agapę oraz modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia.
W najbliższą sobotę 19 marca Kongres Różańcowy odbędzie się w Gończycach.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.