Włocławek: poświęcenie Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi
25 marca 2022 | 22:56 | ks. at | Włocławek Ⓒ Ⓟ
Nabożeństwo zawierzenia przed Najświętszym Sakramentem, Droga Krzyżowa i Msza św. o pokój na Ukrainie i całym świecie oraz całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Wierni diecezji włocławskiej modlili się o zakończenie wojny i nawrócenie Rosji w uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
W łączności z papieżem Franciszkiem i całym Kościołem bp Krzysztof Wętkowski, klęcząc przed Najświętszym Sakramentem w bazylice katedralnej we Włocławku odczytał Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
Nabożeństwo zawierzenia zakończyło rozważanie tajemnicy Różańca Świętego: Zmartwychwstania Pana Jezusa oraz śpiew Suplikacji.
Następnie miała miejsce Droga Krzyżowa w intencji pokoju.
Kulminacyjnym momentem wieczoru była Msza św. o pokój, której przewodniczył ks. prał. Michał Krygier, kustosz bazyliki katedralnej. Homilię wygłosił ks. Łukasz Dzikiewicz, wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP we Włocławku. Zwrócił uwagę na moc modlitwy oraz konieczność trwania przy Chrystusie, aż po krzyż, jak Maryja. – Gdy Jezus nauczał i dokonywał cudów, otaczały Go tłumy. Ale pod krzyżem nie było prawie nikogo – zauważył duchowny.
Nawiązując do biblijnej sceny kuszenia Jezusa na pustyni, podkreślił, że nie wolno dyskutować ze złem. – Tu nie ma miejsca na dyplomację, ale na zwrócenie się ku Bogu – mówił ks. Dzikiewicz. Zachęcił też wszystkich do nieustannej modlitwy o pokój.
Na zakończenie prosił, by Maryja odpowiedziała: „tak” na wszystkie prośby zanoszone o zaprzestanie wojny.
Przedłużeniem modlitewnego skupienia była całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu we włocławskim Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Niezawodnej Nadziei (klasztor ojców franciszkanów).
Podobny przebieg miały uroczystości we wszystkich parafiach diecezji włocławskiej.
Niektóre parafie włączyły się też w akcję „Adoracja bez granic”.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.