W piątek internetowe spotkanie z kard. Georgem Pellem
18 maja 2022 | 16:03 | ls | Warszawa Ⓒ Ⓟ
Internetowe spotkanie na żywo z kardynałem Georgem Pellem odbędzie się w najbliższy piątek 20 maja o godzinie 20:00. Uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań na czacie.
Tematem spotkania będzie przekazywanie depozytu wiary w czasach zamieszania, kryzysu i prześladowań. Kard. George Pell podzieli się refleksją na temat synodu o synodalności, sytuacji Kościoła Katolickiego, odpowie na pytanie jak głosić Ewangelię w społeczeństwie coraz bardziej zdechrystianizowanym czy nawet antychrześcijańskim, w którym kultura, środowiska akademickie i politycy kwestionują podstawy cywilizacji chrześcijańskiej.
Kardynał mówić będzie także jak zachować sprawiedliwość i miłość w obliczu bólu niesprawiedliwości, jak zachować wiarę i nadzieję w czasach prześladowań i więzienia. Podzieli się także swoimi przemyśleniami na temat drogi odnowy Kościoła, sposobu przekazywania nienaruszonego depozytu wiary kolejnym pokoleniom oraz podejmie kwestie usprawnienia organizacyjnego i finansowego funkcjonowania Kościoła oraz tego, jak radzić sobie odrzucaniem nauczania Kościoła przez duchownych , telogów i pojawianiem się fałszywych proroków w Kościele.
Spotkanie będzie dostępne na kilku kanałach YT:
• Kanał EWTN Polska
• Veritatis Splendor
• Chrześcijańskie Centrum Kultury Maryi Naszej Królowej
• Stowarzyszenie Katolickie „Przybądźcie wierni” (Adeste fideles)
***
Kardynał George Pell (ur. 8 czerwca 1941) jest kardynałem Kościoła Katolickiego z Australii. Pełnił funkcję prefekta Sekretariatu ds. Gospodarki Stolicy Apostolskiej w latach 2014-2019, a w latach 2013-2018 był członkiem Rady Kardynałów Doradców Ojca św. Franciszka. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1966, biskupie w 1987, a kardynałem został w 2003. George Pell był arcybiskupem Sydney (2001–2014), arcybiskupem Melbourne (1996–2001) i biskupem pomocniczym Melbourne (1987–1996). Jest autorem, publicystą i mówcą publicznym. Posiada licencjat z teologii na Uniwersytecie Urbanianum w Rzymie oraz doktorat z teologii na Uniwersytecie Oksfordzkim.
Niesłusznie oskarżony o molestowanie seksualne spędził 400 dni w więzeniu o zaostrzonym rygorze. Ostatecznie został oczyszczony z zarzutów jednomyślną decyzją australijskiego Sądu Najwyższego. Owocem tych trudnych chwil stała się książka „Dziennik więzienny”, która w Polsce ukazała się w 2021 r. Druga część „Dziennika więziennego” ukaże się w czerwcu 2022 r. nakładem Domu Wydawniczego „Rafael”. Wydawca oryginału, dyrektor wydawnictwa Ignatius Press, który twierdzi, że „Dziennik więzienny” stanie się klasyką duchowości.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.