Wciąż można się zapisywać na kielecką pielgrzymkę
22 lipca 2022 | 15:05 | dziar | Kielce Ⓒ Ⓟ
5 sierpnia w sanktuarium w Wiślicy rozpocznie się 41 Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Przed pielgrzymami 200 km trasy pielgrzymiej, odbywanej pod hasłem: „Z Maryją posłani w pokoju Chrystusa”.
Na pielgrzymkę wciąż można zapisywać się do 4 sierpnia przez stronę internetową: pielgrzymka.kielce.pl. Od 5 sierpnia będzie możliwość dopisania się w sekretariatach na trasie pielgrzymki.
Ks. Marek Blady, dyrektor Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, zachęca do zapisów internetowych, co ułatwi ocenę liczby pielgrzymów, organizację wydarzenia, bezpieczeństwo.
„Nikt inny, tak jak Maryja, Matka Bożego Syna, nie prowadzi ochrzczonych do źródeł łaski i z miłością udziela dobrej rady: „Uczyńcie wszystko, cokolwiek wam powie”(J 2, 5) – pisze biskup kielecki w Słowie do pielgrzymów, przypominając wędrowanie Maryi do domu Elżbiety i Zachariasza, gdy Matka Boża „wiedziała, że niosąc Jezusa pod swoim matczynym sercem, niesie swoim bliskim największy dar”.
Biskup apeluje, aby tak jak Maryja nieść „pokój i radość”, gdyż to „nasze chrześcijańskie powołanie, a nauczycielką takich postaw i zachowań jest Maryja, Królowa pokoju”.
– Tegoroczne tematy rozważań biegną w kierunku skutków Eucharystii w życiu człowieka wierzącego: co wynika z chodzenia na Mszę św., do czego ona inspiruje w konkretnych działaniach. Stąd tematy o posłudze chorym, o wolontariacie i pomaganiu ludziom, o tworzeniu relacji małżeńskich i rodzinnych, o szafarzach świeckich, o kapłaństwie. Ze względu na sytuację trwamy w modlitwie o pokój na świecie – mówi KAI ks. Grzegorz Stachura ojciec duchowny kieleckiej pielgrzymki.
Pielgrzymka potrwa od 5 do 13 sierpnia. Rozpocznie ją tradycyjnie popołudniowa Msza św. w sanktuarium wiślickim, pod przewodnictwem bp. Jana Piotrowskiego. Następnego dnia rano pielgrzymi wyruszą na szlak. Idzie 13 grup, towarzyszy im 14. – duchowa.
Po raz pierwszy kielecka pielgrzymka odbyła się w 1982 r. Najliczniejsza była pielgrzymka w 1991 r. – liczyła 6,4 tys. osób.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.